Рівна оплата за рівну працю — проста та зрозуміла концепція. Але звіт 2022 року про неконтрольований гендерний розрив у заробітній платі показує, що жінки, як і раніше, заробляють 0,82 долара на кожен долар, зароблений чоловіками. І цей розрив ще більший для темношкірих жінок, а також для жінок на вищих посадах і в певних професіях і галузях. Заклики до прозорості оплати праці набирають обертів по всьому світу, і багато хто вважає, що прозорість фінансової винагороди може стати відповіддю на скорочення розриву в зарплаті.

Результати нещодавнього опитування свідчать про те, що прозорість оплати праці може принести велику кількість переваг як співробітникам, так і роботодавцям. Пропонуємо ознайомитися з ключовими перевагами прозорості оплати праці зі статті Report: 63% of People Have Never Asked a Coworker About Their Pay та розказуємо, що власники бізнесу та співробітники можуть зробити для її досягнення.

Який вигляд має прозорість оплати?

Прозорість оплати праці — це практика, яка може мати різні форми, наприклад, чітко вказані діапазони зарплат у списках вакансій, оприлюднені документи, що містять інформацію про оплату праці та пільги для кожної посади в компанії, відкриті обговорення заробітної плати між членами команди за підтримки роботодавця.

Сьогодні вимоги щодо прозорості оплати праці варіюються від країни до країни, і в багатьох державних секторах вони відсутні або часто неправильно розуміються. Насправді секретність щодо заробітної плати настільки вкоренилася у нашій свідомості, що більшість співробітників не говорять про свої зарплати з колегами.

Хоча відкрите обговорення зарплати захищене законом, 63% людей ніколи не питали колег про їхню фінансову винагороду.

Чому люди уникають розмов про зарплати?

Попри всі суперечливі думки, політика, яка прямо забороняє обговорення заробітної плати, є незаконною. Однак майте на увазі, що деякі компанії забороняють обговорювати зарплату в робочий час або під час використання корпоративних пристроїв, тому обов’язково ознайомтеся з політикою вашої організації, щоб захистити себе під час обговорення зарплати з колегами. Крім плутанини щодо політики обговорення заробітної плати, люди часто уникають цих розмов із таких причин:

  • 38% опитаних сказали, що обговорення зарплати з іншими здається табуйованою темою;
  • 37% респондентів зізналися, що не хочуть засмучувати інших членів команди;
  • 27% опитаних заявили, що не хочуть конфліктувати з начальством у своїй компанії через обговорення зарплати;
  • 23% респондентів зазначили, що не хочуть, щоб їх оцінювали за тим, скільки вони заробляють.

Поки на національному рівні по всьому світу не буде прийнято більше положень щодо прозорості оплати праці, обговорення рівня гонорарів є одним із найефективніших способів оцінити, чи отримуєте ви рівну та справедливу зарплату на своєму робочому місці.

Для пошукачів справедлива оплата є найважливішою при прийомі на нову роботу

З 1 500 опитаних 80% повідомили, що справедлива винагорода є головним фактором прийому на нову роботу. Практика забезпечення прозорості оплати праці, наприклад, включення діапазонів зарплати до списків вакансій та надання інформації про те, як визначається рівень винагороди, дає кандидатам можливість одразу оцінити, чи вважають вони зазначену заробітну плату справедливою для виконання очікуваних від них завдань. Тож, прозорість оплати може допомогти компаніям знайти більш сумісний пул кандидатів із меншими ресурсами та покращити утримання.

Прозорість оплати може мати кілька важливих наслідків.

  • Ширший і більш сумісний пул кандидатів. 75% опитаних заявили, що вони з більшою ймовірністю відгукнуться на вакансію, якщо діапазон заробітної плати вказано в оголошенні, а 56% респондентів повідомили, що вони з більшою ймовірністю подадуть заявку до компанії, назву якої вони не знають, якщо діапазон зарплати зазначено у вакансії.
  • Більш стабільне наймання. Коли співробітники вважають, що їм платять справедливо, вони з більшою ймовірністю залишаться в компанії. 83% опитаних заявили, що почувають себе більш лояльними до своєї роботи, коли розуміють, що їм справедливо платять.
  • Щасливіші співробітникиЧлени команди, які вважають, що їм платять справедливо, загалом щасливіші, і це безпосередньо впливає на продуктивність. 84% респондентів більше захоплені своєю роботою, 84% продуктивніші на роботі, а 83% заявили, що почуваються на посаді впевненіше.

Мотивація знижується, коли співробітники вважають, що їм платять несправедливо

Коли членам команди здається, що їхні гонорари не є справедливими, страждають компанії, в яких вони працюють. 51% опитаних заявили, що раніше дізналися, що їм платять менше, ніж їхнім колегам на аналогічній посаді та з аналогічним досвідом, і на них це значно вплинуло.

  • Вони почали шукати нову роботу. 69% респондентів сказали, що почали шукати нову роботу. 29% почали шукати нову посаду одразу, 24% — протягом 3-6 місяців і 16% — протягом року.
  • Вони почували себе менш вмотивованими на роботі. 55% опитаних втратили мотивацію, коли дізналися, що їм платять менше, ніж їхнім колегам.
  • Вони втратили довіру до компанії.50 % респондентів заявили, що їхня довіра до компанії зменшилася, а 41% — що їхня довіра до керівника знизилася.

Коли респондентів попросили оцінити найважливіші проблеми, з якими світ працевлаштування зіткнеться наступного року, 50% назвали справедливу та рівноправну оплату праці головною перешкодою. І хоча 51% опитаних зазначили, що вважають за свій обов’язок стежити за тим, щоб їм платили справедливо, 53% зізналися, що ніколи не намагалися вести переговори про свою зарплату (25%) або рідко намагалися це робити (28%).

Як посилити прозорість оплати?

Як співробітники, так і роботодавці можуть зробити кроки для підвищення прозорості фінансової винагороди.

Як власник бізнесу

Існують різні рівні прозорості, які можуть вибрати підприємства. Ось деякі передові методи забезпечення прозорості, викладені у нещодавньому керівництві Sorrell College of Business.

  • Чітко вказуйте діапазони зарплат у всіх вакансіях. Розриви у гонорарах зберігаються частково через те, що проблема прихована. Компанія Indeed вважає, що усунення розриву в оплаті праці починається з прозорості зарплати в оголошеннях про вакансії.
  • Надайте інформацію про те, як визначається оплата. Надання співробітникам опису того, як приймається рішення про зарплату, забезпечує ясність і сприяє рівній оплаті за рівну працю.
  • Подумайте про внутрішню прозорість заробітної плати. Прозорість оплати дає співробітникам можливість домовлятися про винагороду зі своїм роботодавцем, а також спонукає компанії оцінювати, чи є різниця в оплаті праці в їхній організації.

Як співробітник

Доки прозорість оплати праці не стане більш поширеною у приватному секторі, співробітники можуть підвищити прозорість цього питання, знаючи закон, використовуючи інструменти заробітної плати та розуміючи, як вести переговори.

  • Проведіть дослідження. Використовуйте такі інструменти, як калькулятор зарплати Indeed, щоб визначити свій потенційний дохід залежно від вашого місця розташування, посади та досвіду.
  • Поговоріть зі своїми колегами. Онлайн-інструменти можуть дати точну оцінку того, чого очікувати з точки зору оплати, але обговорення цього питання з колегами дасть актуальні дані про те, як ваша зарплата співвідноситься з зарплатою на тому ж робочому місці. Майте на увазі, що деякі колеги можуть почувати себе некомфортно, обговорюючи свої гонорари, тому підходьте до цих розмов обережно.
  • Запитайте в компанії. Якщо ви проходите співбесіду на посаду, але у вакансії не було вказано діапазон заробітної плати, запитайте про це на початку інтерв’ю. Цей крок заощадить час як вам, так і компанії, якщо зарплата вас не влаштує.

Читайте ще: Зарплати у виробничій сфері: п’ять трендів