Карантин та перехід на віддалену роботу позбавили компанії можливості відсвяткувати корпоративи звично. Замість ресторанів, вечірок в офісі, виїзних зустрічей – онлайн-паті за допомогою сервісів відеоконференцій, які раніше використовували в робочих цілях.

Так, пандемія змінила звичний спосіб життя, проте в таких умовах компаніям потрібно шукати вихід, щоб тримати зв’язок зі своєю командою, робити все можливе, щоб працівники відчували підтримку колег та керівництва.

Пропонуємо декілька ідей для онлайн-святкування Нового року, які допоможуть підтримати настрій та командний дух.

1. Плюс вихідний

Замість гучного святкування корпоративу запропонуйте співробітникам додатковий вихідний, який напередодні свята буде доречний. А якщо є можливість – зробіть тижневі канікули, скажімо, між Новим роком та Різдвом, для спілкування з рідними та перезавантаження.

2. Онлайн-бар для співробітників

Простий спосіб відсвяткувати Новий рік віддалено – зібрати співробітників перед моніторами за келихом шампанського, чогось міцнішого або безалкогольного, а ще краще – запросити бармена, який покаже, як правильно приготувати улюблені коктейлі.

Заздалегідь подбайте, щоб кур’єр доставив співробітникам напої за вподобанням. У визначений день та час потрібно приєднатися до відеоконференції для поспілкування у неформальній обстановці. Важливо, щоб усі були проінформовані про зустріч, ознайомлені з програмою та тривалістю, адже це повинен бути максимально зручний час для більшості співробітників. 

3. Онлайн-квіз та квест

Це безпрограшний варіант, як цікаво, весело та пізнавально провести час з колегами онлайн. Квіз (quiz) – енергійна вікторина з питаннями на логіку та знання цікавих фактів. Квест – змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями. Організувати такий онлайн-корпоратив можна самостійно (призначте відповідальну особу або декілька), звернутися до спеціалізованих компаній, які адаптувалися до онлайну. Потрібно розробити сценарій, завдання, які максимально відповідають кількості учасників, вподобанням: кіноquiz, музичний, літературний, присвячений історії та діяльності компанії та співробітникам.

4. Подарунки додому

Підготуйте для кожного співробітника коробку, пакет з чимось корисним та смачним. До Нового року будуть доречні теплі пледи, шкарпетки, термокружки, на які можна нанести логотип компанії, шампанське, корисні солодощі, чай.

5. Майстер-клас онлайн

Будьте готові до того, що зацікавить багатьох, але не всіх. Зробіть опитування – запропонуйте кілька і чекайте на реакції. Наприклад, майстер-клас з приготування страви, будиночка з пряників, напою, мила ручної роботи, ялинкових прикрас, різдвяного віночка тощо. Важливо! Якщо для проведення майстер-класу потрібні спеціальні інструменти, матеріали, заготовки – подбайте про доставку співробітнику або попросіть підготуватися власноруч.

Також запропонуйте нестандартні майстер-класи: креатив нікому не завадить, тим більше напередодні свята, спробуйте організовувати онлайн-зустріч, наприклад, з ілюзіоністом, який продемонструє фокуси та розкриє їх секрети, а співробітники спробують повторити.

6. Музична пауза

Яке ж свято обходиться без музики? Так, музичну вечірку онлайн теж можна організувати. Музичні конкурси: відгадай співака/співачку/гурт, назву пісні, хіт року та минулих років, ретро, дитячу пісню. Гарний настрій подарує караоке, якщо будуть такі сміливці (співробітнику потрібно мати лише ґаджет з камерою, навушники та мікрофон).

Запросіть на онлайн-вечірку ді-джея, музикантів, когось із виконавців (якщо бюджет дозволяє), створіть чат для всіх співробітників, які будуть замовляли пісні та вітати одне одного. Учасники можуть спілкуватися в загальному чаті, об’єднуватися в групи за музичними інтересами. Виконання пісень, тости, танці – компоненти вдалої вечірки.

7. Привітання від Діда Мороза для дітлахів

Оскільки новорічні свята та вистави в цьому році в більшості дошкільних навчальних закладах та школах скасовано, запропонуйте діткам онлайн-привітання від Діда Мороза та Снігуроньки, також можете запросити інших аніматорів з новорічними виставами. І не забудьте про корисні та смачні подарунки! Як же без них? Завчасно подбайте про адресну доставку подарунків.

Створити новорічну атмосферу в домі та об’єднати родину допоможе онлайн адвент-календар. Виконувати завдання з адвент-календаря можна з початку грудня або за декілька днів до Нового року. Підготуйте на кожен день нові, цікаві завдання для дітей: намалювати ялинку за відеоінструкцією, зробити паперову сніжинку, новорічні розмальовки, зробити сімейну фотографію, робити весь день всім компліменти, спекти імбирне печиво та прикрасити його. Результатами попросіть ділитися в чаті.

8. Secret Santa

Цікава традиція: співробітник купує подарунок лише для одного колеги, але подарунки отримують всі. Можна зробити онлайн-версію: подарунки доставляються поштою чи кур’єром. Можна створити список бажань та встановити обмеження за ціною, а також спробувати вгадати, хто був Сантою. Для організації обміну потрібно створити чат для учасників. Щоб зробити обмін ще цікавішим, можна провести конкурс на краще пакування подарунка, найкреативніший презент, зняти відео розпакування.

9. Онлайн-дегустація

Кави, шоколаду, чаю, пива, коктейлів тощо. Потрібно доставити продукт дегустації співробітнику додому, поінформувати учасників про захід та у визначений час дегустації. За допомогою онлайн-конференції експерт розповість про продукт. Згодом колеги можуть поділитися враженнями.

10. Марафон добрих справ

Долучайте співробітників до добрих справ, показуйте на власному прикладі, як можна допомагати. Поінформуйте про те, кому потрібна допомога (декілька варіантів: дитячі будинки, люди похилого віку, зоопритулки тощо). Або замість гучного святкування корпоративу передайте цей бюджет перевіреній благодійній організації: чудовий приклад корпоративної соціальної відповідальності.