84% студентів вважає свою майбутню спеціальність актуальною попри війну. Найбільше в цьому переконані ті, хто здобуває освіту у точних та економічних науках.

Базові знання зі спеціальності, англійська мова, тайм-менеджмент і критичне мислення – саме ці навички, отримані під час навчання, студенти вважають найкориснішими.

95% студентів займаються самоосвітою, де вдосконалюють практичні скіли зі своїх дисциплін.

      

78% студентів переконані, що бізнес має співпрацювати з ВНЗ: сприяти працевлаштуванню випускників, організовувати стажування, розробляти спільні навчальні курси, отримувати фінансування у вигляді грантових програм, надавати стипендії, інвестувати у відкриття наукових центрів.

68% респондентів зазначили, що хочуть працювати у сфері IT – при чому більшість охоче готова будувати кар’єру як в міжнародній, так і в українській компанії. 14% студентів прагнуть відкрити власний бізнес.

Про дослідження:

IT-компанія Genesis вже другий рік поспіль проводить дослідження серед українських студентів. Його мета – з’ясувати ставлення молоді до освіти, майбутнього фаху та наявність прогалин у навчальних програмах.

Опитування проходило у серпні 2022 року. Дані слід інтерпретувати як тренд, оскільки вони не претендують до екстраполяції на всю генеральну сукупність.

Читайте ще: «Україна може стати європейським цифровим тигром»: досвід адаптації та розвитку Ciklum в умовах війни