У робочому житті трапляються ситуації, після яких виникає бажання звільнитися, спалити всі мости та йти на пошуки кращого життя. Але чи обʼєктивне таке бажання? Чи це лише імпульс, про який ви потім пошкодуєте? Робота має приносити задоволення та розкривати ваш потенціал. Хоча вона не завжди супроводжується лише позитивними моментами, і це нормально. Розповідаємо про ознаки, які вказують на те, що більше у цій компанії вам робити нічого.

Страх понеділків і ранків

Якщо вже в суботу ввечері ви починаєте думати, що наближається понеділок і вам не хочеться йти на ненависну роботу, наприкінці робочого дня вас засмучує, що ранок скоро і ви знову муситимете працювати, а в пʼятницю зʼявляється лише бажання дочекатися закінчення робочого дня — це вірні ознаки того, що робота вам не до душі і настав час її змінювати.

Проаналізуйте, що саме викликає у вас такі почуття, чи можете ви якось вплинути на це і покращити своє ставлення до робочих буднів, а якщо ні — що дасть вам відчуття задоволеності роботою та життям загалом.

Задачі не мотивують

Якщо вам не цікаві щоденні робочі задачі, вони вас не драйвлять, а результат після їх виконання не мотивує, то це ще одна ознака того, що час змінювати роботу. Причина може бути в тому, що ви їх виконуєте настільки довго, що вони вже перейшли в автоматизовану звичку. 

Подумайте, коли ви робили щось для себе, навчались нового та відчували задоволення від того, що здолали якийсь виклик.

Зарплатна та карʼєрна стеля

Інколи ви можете повністю себе реалізувати в компанії та відчувати незадоволення від того, що рости немає куди. Якщо ви довго працюєте в компанії, стали висококваліфікованим фахівцем і навіть можете замінити свого керівника, але можливості карʼєрного просування немає, то тут рішення одне — шукати нову роботу. Щоб не втратити бажання розвиватися та досягти вершин, доводиться змінювати роботодавця.

Керівник демотивує

За нормальних умов керівник повинен бути для вас наставником, партнером та лідером, що надихає та мотивує. Але якщо ви постійно отримуєте на свою адресу лише деструктивну критику, негативний зворотний звʼязок, погрози та крики, то це точно нездорова атмосфера, яку краще змінити. Саме токсичний керівник здатний вбивати все задоволення від виконання цікавих завдань, спілкування з колегами чи зустрічей з клієнтами. 

Існує популярна думка, що люди приходять у компанію, а йдуть від керівника. І вона має право на життя, адже працювати в здоровій атмосфері вкрай важливо.

Втома, яка не зникає після вихідних чи відпустки

Ви відчуваєте постійну нестачу енергії, особливо до роботи, але й на домашні справи її також не вистачає. Вам не вдається здолати втому після активних вихідних, перегляду серіалів після завершення робочого дня та після відпустки своєї мрії. 

Цей стан може призвести до серйозного емоційного вигорання, наслідком якого буде втрата насолоди від вашої професії. Аби цього не сталося, краще змінити роботу.

Компанія не дотримується своїх обіцянок та зобовʼязань

На жаль, нечесних роботодавців в Україні немало. Нерідкими є ситуації, коли на співбесіді вам обіцяли і функціонал, і виклики, і бенефіти, і гарну заробітну плату, а отримали ви зовсім інше. Замість окреслених обовʼязків вам накидають інші справи, які лише частково перетинаються з вашою діяльністю, заробітну плату не виплачують у повному обсязі, а про бенефіти взагалі всі забули. Якщо вам трапилась така компанія, біжіть з неї якнайшвидше, адже сподіватися, що все виправиться — марно.

Ми не закликаємо вас звільнятися у ту ж мить, коли помітили одну з перерахованих ознак. Але якщо ви маєте комплекс хоч деяких з них, то все ж про зміну роботи буде не зайвим задуматися.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: 8 провальних аргументів для прохання підвищити зарплату