Поради для роботодавців

Шлях до серця. Як стати family-friendly компанією: 20 ідей

Усе більше прецедавців приходять до висновку, що люди максимально продуктивні на роботі, якщо не хвилюються про те, чи встигнуть забрати вчасно дитину з садочка або приділити час другій половинці. Дружнє ставлення роботодавця до працівника та членів його родини позитивно впливає на лояльність та залученість.

1. Гнучкість як стиль роботи 

Несуворе ставлення до часу початку та закінчення робочого дня співробітники гарантовано оцінять. Чудово, якщо є можливість прийти та піти на годину раніше (коли потрібно завести/забрати дитину з садочка, відвідати батьківські збори), відпрацювати пропущені робочі години в інший день або з дому (наприклад, якщо дитина хворіє).

2. Вітаємо, у вас… премія!

Співробітників, які щойно стали батьками, деякі компанії радують грошовою премією. З подарунком можете не вгадати: смаки та вподобання – справа суб’єктивна, а гроші новоспеченим матусям і татусям точно знадобляться.

3. Клуб активних батьків

Зазвичай після робочого дня не завжди можливо приділити дітлахам достатньо часу. Організуйте спортивні сімейні чемпіонати, розважальні івенти (корпоративні пікніки, виїзні сімейні фестивалі) для спільного відпочинку батьків зі своїми дітьми.

4. Найцінніше – здоров’я

Піклування про здоров’я співробітників та найближчих членів сім’ї є одним із найпоширеніших проявів піклування про команду. Яку частину витрат на медичне страхування компенсувати (половину, третину, 100%) – роботодавець вирішує індивідуально.

5. «Розвивашки»

Такі зустрічі можна організовувати для дітей різних вікових категорій. Поки тато чи мама працюють над важливим проектом, дитина пізнає світ, розвивається: вивчає іноземну мову, малює, ліпить. Формою підтримки для дітей-підлітків можуть стати заняття з профорієнтації.

6. Дитячі кімнати з вихователем

У дні, коли співробітнику ні з ким залишити дитину вдома, чудовим виходом із ситуації буде цікаво проведений час у дитячій кімнаті, облаштованій в офісі. Ще спокійніше працюватиметься батькам, якщо вони знатимуть, що дитина під наглядом кваліфікованого спеціаліста. Задоволення не з дешевих, але ефект з погляду залученості неймовірний. Альтернатива – дитячий куточок, де малечі є чим погратися, поки батьки завершують роботу.

7. Всі на «лінійку»

Працівникам, які є батьками школярів, компанія може запропонувати вихідний, наприклад, 1 вересня, на останній дзвоник, випускний. Гарна можливість підтримати та порадіти на свого нащадка без докорів сумління через те, що довелося відпроситися з роботи. У найлояльніших компаніях є також можливість працювати більш гнучко батькам першачків, коли треба допомагати дітям звикати до школи.

8. + 1 вихідний 

Запропонуйте додатковий вихідний день, наприклад, у день батьківських зборів, для святкування важливих подій: весілля, день народження (співробітника та найрідніших).

9. На екскурсію до рідних

Можливість прийти на роботу до батьків та на власні очі побачити, чим вони займаються – це один із способів зблизити родину. Адже часто діти не розуміють, що входить у коло обов’язків мами-бухгалтера та чим заробляє на життя тато-архітектор.

Цікава форма такого залучення – коли, наприклад, технологічні компанії запрошують до офісів батьків своїх колег.

10. Мамина турбота

Якщо співробітниця, молода мама, після народження дитини вирішила, що крапку в кар’єрі ставити не збирається, проте хоче продовжувати грудне вигодовування, компанія може попіклуватися про доставку материнського молока малюкам додому. Важливо дотримуватися всіх необхідних умов зберігання та транспортування продукту. Також облаштуйте окрему кімнату, де зручно погодувати малюка безпосередньо в офісі.

11. Sabbatical

Деяким працівникам 24 днів не вистачає для того, щоб відпочити та відновити свої сили. Sabbatikal – тривала відпустка (зазвичай від двох місяців до півроку), яку можна поєднати з літніми канікулами дітей у школі, наприклад. Чудова можливість подорожувати, приділити час сім’ї, змінити обстановку та з новими силами повернутися на роботу, особливо актуальна для найцінніших працівників, заміну яким шукати доведеться ще довше та дорожче.

12. Відпустка для новоспеченого тата

Після народження дитини співробітникам-чоловікам запропонуйте можливість піти у невелику відпустку, щоб молоді батьки змогли владнати паперові справи, звикнути до нової ролі, спокійно насолодитися світанком батьківства разом.

13. Оплата дитячого садка

Така фінансова підтримка для батьків, чиї чада відвідують дошкільні навчальні заклади, не поширена, проте співробітники її оцінять. Важливо продумати для всіх одні умови. Бо деякі дітки відвідують державний садочок (тоді йдеться про сотні гривень), а дехто приватний – за кілька тисяч на місяць.

Якщо співробітник має старших дітей, наприклад, абітурієнтів, може стати в нагоді можливість взяти позику на навчання в університеті на вигідних умовах.

14. Стажування з батьками

Можливість відчути себе справжнім інженером, IT-спеціалістом може надихнути підлітків на вибір майбутньої професії. Вони дисциплінуються, на практиці пізнають нюанси професії, відчуваючи при цьому підтримку найрідніших. А можливо, в компанії виникне ціла трудова династія.

15. Літній табір

Подбайте про оздоровлення та дозвілля дітей співробітників влітку, поцікавтеся захопленнями, аби відпочинок був максимально цікавим. Компанія може оплатити путівку повністю або частковою.

16. Приємні дрібниці

Наприклад, білети в кіно, музеї, театри. Щомісяця відправити батьків разом із дітлахами на прем’єру мультфільму чи сімейної комедії – цікава практика. Можна організувати колективні походи або запропонувати самим вибрати дату та час, зручний для конкретної сім’ї.

17. Корпоративне таксі

Якщо працівник місця собі не знаходить, постійно телефонуючи дітям, переживає, чи повернулися вони зі школи, з гуртків – надійний водій на корпоративному авто може доставити дитину після занять додому чи на роботу до батьків.

18. Анонімна консультація спеціаліста

Можливість поспілкуватися з фахівцем у сфері смейних відносин може реально допомогти і дорослим, і дітям. Консультація психолога, наприклад, для співробітника або членів його родини, стане в нагоді при вирішенні делікатних особистих проблем, а відтак і допоможе зосередитися на роботі.

19. «Ні» дискримінації

З нею стикаються, зокрема, матері. Створіть для зазначених категорій працівників рівні кар’єрні можливості, дайте шанс проявити себе, адже швидше за все жодні міфи не підтвердяться. Зокрема, батьки малих дітей – визнані чемпіони з тайм-менеджменту, мультизадачності та кризових комунікацій. Гарною підтримкою буде можливість для жінки поступово повертатися до роботи після декретної відпустки (наприклад, починати з половини робочого дня) та організація додаткового навчання.

Але варто зауважити, що дискримінувати працівників не можна за жодним критерієм. Зокрема, якщо хтось взагалі не має офіційної родини, проте інших близьких людей – для компанії саме вони будуть прирівнюватися до сім’ї колеги. Підтримувати баланс між роботою та особистим життя важливо всім працівникам, тому буде справедливо, якщо працівник, у якого немає дитини, зможе також скористатися гнучким графіком роботи, щоб приділити час батькам чи партнеру, тощо.

20. Нова пара

Компанії мають різну політику щодо особистих стосунків на роботі, від суворої заборони до певних обмежень і навіть заохочення. Якщо роботодавець не проти створення нових родин просто в колективі, можна, наприклад, проводити конкурси на кращі історії кохання для тих, хто познайомився в компанії, з романтичними подарунками.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Lost Password