Під час звільнення ми завжди думаємо, що десь поза межами цього офісу нас чекає омріяна карʼєра. Проте інколи очікування не збігаються із реальністю і вже із солодкою ностальгією згадується компанія, з якої так поспіхом намагалися піти. Деякі роботодавці категоричні — якщо ви вже звільнилися і обрали іншого, то шляху назад немає. Інші, навпаки, з радістю готові прийняти назад працівника, який достеменно знає всі процеси та зарекомендував себе як відповідальний професіонал.

Якщо ви опинилися серед тих, хто розглядає можливість повернутися на попередню роботу, але знову боїться помилитися, — зібрали переваги такого камбеку. Вам залишиться лише згадати недоліки для виваженого рішення.

Чому виникає потреба повернутися на попереднє місце роботи?

Причини тут відрізняються, і на основі них варто приймати рішення.

  1. Особисті причини, повʼязані з лікуванням, навчанням, декретом тощо. Коли чинники, через які працівник був змушений відмовитися від роботи, зникають із його життя — він обирає варіант повернутися до знайомого роботодавця, аніж відправлятися на пошуки на ринку праці.
  2. Рішення працівника. Коли здавалося, що вас не влаштовувала компанія, начальник, колектив, умови роботи або ж сама сфера діяльності, а спробувавши щось інше, ви зрозуміли, що на попередньому місці було краще і вирішили повертатися.
  3. Рішення роботодавця. Коли роботодавець попрощався із співробітником, але з часом зрозумів, що кращого фахівця не знайти та повертається до нього з вигіднішим офером.

Про переваги повернення

Зваживши причини, чому виникло бажання повернутися до колишнього роботодавця, перейдемо до переваг ухвалити таке рішення.

Легке працевлаштування та адаптація

Роботодавець, який запрошує повернутися колишнього співробітника, не призначає йому декілька етапів співбесід, йому не потрібне тестове завдання, бо цього працівника він вже бачив у роботі в реальному житті. Також такий співробітник не потребує менторства, а його адаптація проходить в найкоротший час і, можливо, навіть без додаткового випробувального терміну.

Відсутність неприємних здивувань

Ви вже точно знаєте, чого очікувати від керівника в поганому настрої та як поводяться колеги у критичній ситуації. Вас ніщо не здивує та не налякає. Також ви добре знайомі із корпоративною культурою — знаєте, що тут дозволено, що заборонено і як з цим жити. Ви знаєте, коли отримуватимете зарплатню, як взяти відгул та коли бронювати відпустку. Це невеликі нюанси, але вони впливають на комфорт у роботі.

Частина знайомого колективу

Часто під час звільнення найважче — розставатися з колегами, які вже стали друзями або майже родиною. Уявіть собі цей солодкий момент возʼєднання із колективом. Вас зустрічатимуть як друга, який довгий час прожив десь за кордоном, обійматимуть і пропонуватимуть смаколики. Коли не потрібно встановлювати контакт з усталеним колективом, намагатися знайти спільну мову хоч з кимось, а одразу поринути в офісну дружбу — це неабияка перевага.

Знайоме керівництво

Окрім щасливих колег, на вас чекатиме й щасливий керівник, якому не потрібно придивлятися до нового співробітника, бути суворим, щоб дати зрозуміти серйозність роботи тощо. Він також буде задоволений, що працівника не потрібно навчати, слідкувати за його роботою та розбиратися, яка він людина. А ви вже знаєте підхід до начальника та всі нюанси роботи саме з ним.

Карʼєрні перспективи

Після повернення на стару роботу вам можуть швидше запропонувати нову вищу посаду. Адже, окрім того, що добре знаєте роботу, ви набралися досвіду, бачили роботу конкурентів, тому швидше можете показати кращий результат на новій посаді. Також вам можуть доручати нові проєкти чи важливих клієнтів — вам точно можна довірити відповідальне завдання.

Кращі умови

Під час повернення на стару роботу можете згадати все, що вас не влаштовувало і проговорити це як умови повернення. Якщо роботодавець зацікавлений саме у вас, то запропонує, до прикладу, гнучкий графік, якого вам так не вистачало, чи компенсацію коворкінгу за відсутності офісу, чи навпаки дозволять працювати з дому. Також ви можете розраховувати на більшу зарплатню в окремих випадках.

Головне, щоб під час роздумів про повернення на стару роботу ваше рішення не суперечило істинним бажанням. Адже якщо в принципі все «за», але ви не бачите себе більше ані на цій посаді, ані в цій компанії, або навіть у цій сфері, то повернення на гарних умовах не вирішить ваших проблем, а лише загострить їх.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Інструкція: як стати найприємнішою людиною в колективі?