Останні пів року стали для всіх нас дуже непростими: купа непередбачуваних обставин, форс-мажорних рішень, перегляд усіх планів та сподівань. Щоб осмислити цей період, ми запитали в українців, наскільки далеко вони готові зазирати в майбутнє сьогодні. Розповідаємо про результати опитування.

Запитання 1. Одні люди планують своє життя на кілька років уперед, інші — лише на короткий термін. Як робите ви?

Плани на майбутнє будують 53% українців. Кожен шостий українець планує на кілька років уперед (17%), живуть сьогоднішнім днем близько 8%. Частіше за все плани будують представники молодого покоління у віці 18-24 років (62%). З віком прагнення планувати довгостроково у наших громадян дещо знижується. Бажання жити одним днем у групах не перевищує 11%, але в цілому тренд таких відповідей зростає з віком. 

Запитання 2. Як правило, ваші плани на майбутнє вдається чи не вдається реалізувати?

За результатами дослідження, плани вдається реалізувати 70% українців. 

Так само як і в ситуації з плануванням, з віком кількість тих, кому вдається реалізувати свої плани, знижується. Але є цікава закономірність.

Людям, які планують своє життя на кілька років чи місяців уперед, незалежно від віку, вдається реалізувати практично все задумане. 87% українцям, які відповіли, що планують на кілька років уперед, вдається здійснити всі задуми. 78% українцям, що зазначили про планування життя на кілька місяців уперед, також вдається реалізувати все. Ті, хто живе сьогоднішнім днем, частіше за все реалізують свої плани у 47% випадків.

Практичний висновок: планувати, ставити цілі та досягати їх необхідно, якщо ми хочемо, щоб наші бажання перетворювалися на дійсність. 

Запитання 3. Якщо говорити про вашу основну нинішню роботу, чи задоволені ви нею в цілому?

Трохи більше, ніж половина українців – 55% – не задоволені своєю нинішньою роботою. 

Різниці у відповідях чоловіків та жінок практично немає. Рівень незадоволення роботою зростає з віком респондентів.

Так само як і в попередньому запитанні, є цікава закономірність між тими, хто будує плани довгостроково, і задоволенням від роботи. Ті респонденти, які відповіли, що планують життя на рік або на місяць, люблять те, чим займаються, у 65% випадків. 

Запитання 4. Чи хотіли б ви змінити місце роботи, і, якщо так, то з чим, перш за все, пов’язаний ваш намір?

Також у респондентів запитали, яка основна причина бажання змінити роботу. У більшості випадків – це оплата праці. На другому місці – відсутність перспектив, на третьому – умови праці.

Структура відповідей була практично однаковою, незалежно від горизонту планування респондентами свого майбутнього.

Запитання 5. Як ви вважаєте, Україна створює умови для того, щоб люди могли планувати своє життя, досягати поставленої мети?

В цілому, половина українців (52%) вважають, що держава цьому сприяє. При цьому характерна різниця між відповідями чоловіків та жінок.

57% жінок вважають, що Україна створює умови для досягнення цілей, і лише 45% чоловіків думають так само.

Частіше за все стверджувальну відповідь дає молодь – таких 73%. Найчастіше не погоджуються з цим представники групи 35-44 роки – лише 37%. 

Читайте ще: Як змінилася робота українських компаній за 4 місяці війни? Результати дослідження robota.ua