Поради для роботодавців

Рекрутинг в освіті. Як мережі шкіл стають на шлях автоматизації HR-процесів

Сьогодні запит роботодавців на висококласний персонал майже в півтора рази перевищує запит кандидатів.

Якщо для B2B та B2C ринку будь-який найм нового спеціаліста вже доволі звичний і зрозумілий процес, то для таких напрямків, як охорона здоров’я чи освіта, – все не так просто. Наразі школи починають цифровізацію організаційно-адміністративних процесів, і чи не найпильніша увага приділяється пошуку нових вчителів.

Як автоматизувала рекрутинг мережа шкіл КМДШ, та яку роль у цьому процесі відіграє rabota.ua – читайте у матеріалі.

Чому виникла потреба в автоматизації рекрутингу нових вчителів?

Потреба в автоматизації частини HR-процесів актуалізувалась у 2020 році, коли КМДШ відкривала 2 нові школи. Щоб навчальний заклад почав функціонувати, необхідно набрати щонайменше 80 співробітників.

Опрацьовувати шквал заявок в ручному режимі – довго і непродуктивно, тому частину роботи довірили виконувати системі для автоматизації HR-процесів.

Як зараз працює автоматизований work flow?

Пропонуємо вам уявити, що ви працюєте рекрутером в одній із найсучасніших шкіл Києва, та покроково пройти разом з нами увесь процес найму у системі SMART HCM & LMS. Сподіваємось, що зможемо підкинути вам кілька корисних інсайтів!

Отримавши заявку на вакансію від внутрішнього замовника, рекрутери актуалізують вимоги до майбутнього працівника згідно з профілем посади, і, що дуже важливо – вакансія парою кліків публікується і на офіційному сайті школи, і на популярному job-сайті – rabota.ua, адже саме з цього каналу приходить левова частка персоналу.

Також немає необхідності «ходити по десятках сайтів», щоб зібрати вхідний потік резюме. Усі відгуки від кандидатів автоматично збираються в системі з розбивкою по вакансіях. Якщо між платформою пошуку роботи (наприклад, тематичними групами в Facebook) та системою немає прямої інтеграції, або якщо кандидат направляє резюме безпосередньо на пошту HR-відділу, то заявка через Microsoft Outlook все одно потрапляє в систему.

Тобто у рекрутера фізично не залишається шансів «загубити» звернення чергового кандидата.

У системі реалізовано відображення усіх етапів, які проходять кандидати. Перший крок – це скринінг резюме, потім – телефонна розмова. Якщо досвід роботи вчителя чи ментора задовольняє вимогам КМДШ, йому призначають офлайн- чи онлайн-зустріч  (у системі, яку впровадила школа – реалізована можливість призначити зустріч на платформі Microsoft Teams).

Якщо перше інтерв’ю пройшло вдало, відбувається зустріч з управлінською командою школи та тестовий урок з дітьми. Усі етапи відбору кандидатів відслідковуються. Є можливість проаналізувати час, котрий знадобився, щоб знайти нового працівника – а це, як відомо, важлива метрика процесу рекрутингу.

В залежності від вакансії рекрутер може переводити кандидата одразу на наступний етап або повертати на попередній.

 

Світлана Скородумова,
HR-директорка мережі КМДШ

«Попит на якісну освіту росте з кожним днем. Нові безумовні можливості формують нові вимоги до усіх аспектів життя, до його рівня, а отже і до шляху, який приведе до всіх бажаних цілей.

Ми бачимо, як постійно підвищується потреба на високоякісну освіту в Україні, тому у плани КМДШ входить і розширення мережі шкіл і подальша автоматизація бізнес-процесів. Наразі реалізовується інтеграція з ERP-системою 1С, для того, щоб кадрова служба автоматично отримувала інформацію про нового співробітника.

Також прямо зараз школа тестує модуль навчання співробітників. Вчителі КМДШ не лише вчать, а й постійно вчаться самі. Це і програми адаптації новачків, де ми даємо можливість новеньким швидко ознайомитись зі специфікою освітньо-формаційних процесів КМДШ, це програми підвищення кваліфікації, розвитку професійних компетенцій, а також тренінги особистісних якостей».

Важко сперечатись, що початкова та середня освіта – це база, на котрій в подальшому будуть формуватись наші майбутні лікарі, журналісти чи політики. Тому чим більше часу вкладається в безпосередню комунікацію з дітьми, і чим менше – в рутинні процеси школи – тим вищі шанси у майбутніх поколінь отримати дійсно якісну освіту. Допомогти автоматизувати рутинні HR-процеси школи може система SMART HCM & LMS, а за професійними вчителями – нумо на пошуки на rabota.ua!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Lost Password