Мабуть, сьогодні уже мало кого можна здивувати поняттям штучного інтелекту. Багато видатних людей у світі дискутують, що штучний інтелект – це загроза, що він «означає кінець расі людей». У всіх на слуху Tesla, Reface, Facebook чи Netflix. Багато інших міжнародних та українських компаній також уже використовують можливості аналізу даних, нейронних мереж, розумного навчання для автоматизації процесів у своїх компаніях чи для кращого досвіду користувача. 

robota.ua теж не відстає і бачить майбутнє за розвитком саме цієї галузі та активно експериментує у цьому напрямку.

Щоб автоматизувати рутинні людинозатратні, але дуже важливі процеси, ми створили штучний інтелект, навіть два: Адама та Єву.

Так, майже як у біблійній сазі, але все було трохи навпаки.

Усе почалося з інженера, який спочатку дав життя Єві та навчив її на основі тексту та назви вакансії проставляти в ній ключові слова, за допомогою яких потім цю вакансію побачить пошукач на сайті robota.ua та отримає рекомендації схожі до неї. На сьогодні Єва уже доволі досвідчена дівчина, яка, якщо не капризує, може ідентифікувати професію та навички у 85% вакансій, які щодня публікуються на сайті. Якщо говорити цифрами, то:

  1. До Єви роботодавець очікував публікацію своєї вакансії на сайті до 2 годин. З появою Єви категоризація вакансії скоротились до кількох секунд. Винятки складають ті вакансії, де штучний інтелект не зміг ідентифікувати ключові слова і вона відправляється на ручну категоризацію.
  2. Для навчання Єви було використано 6 мільйонів вакансій, уже попередньо прокатегоризованих нашими співробітниками.
  3. Впровадження цих технологій зберегло нам 1 920 людино-годин на місяць або 960 днів у рік. Єва працює, як 12 людей у команді!

Основною метою та ідеєю впровадження штучного інтелекту Єва було зменшення людино-годин, оптимізація відділу категоризації, а найголовніше – швидка перевірка вакансії та її публікація на robota.ua.

Ініціатором запуску в роботу Єви був наш польський колега. Тоді й зараз – це продуктовий менеджер команди Matching в Grupa Pracuj. Кілька років тому у нас проходив обмін досвідом між українським офісом та польським. Як результат, з цієї інтеграції вдалося впровадити багато нових ідей, однією з яких стала Єва. Ця крута ідея була реалізована за допомогою відділу категоризації та команди Matching. На реалізацію проєкту пішло близько 4 місяців роботи інженера. Дані, які використовували для навчання моделі, були накопичені протягом більш як шести років.

Відділ категоризації, що був залучений до реалізації проєкту Єва

А от Адам ще тільки почав робити свої перші кроки. Він вчиться працювати із резюме пошукачів: як з тими, які розміщують у нас на сайті, так і з прикріпленими файлами. Детальніше про його задачі та успіхи ми зможемо поділитись з нашими читачами трохи згодом. 

Читайте ще: Як зробити 2022-й роком розвитку команди? Історія створення навчального простору в компанії robota.ua