16 квітня 2015 року у Львові відбулася чергова практична конференція «HR-виклики», присвячена урокам, помилкам та висновкам, на яких ми вчимося.  

Львівська конференція стала не лише гідним продовженням конференцій 2014 року в Донецьку та Дніпропетровську. Вона розпочала новий бізнес-сезон навчаючих заходів від порталу rabota.ua Конференція зібрала оновлений склад спікерів, які запропонували слухачам найактуальніші виклики у сфері роботи з персоналом в поточному  році. На конференцію зібралися понад 170 учасників не лише зі Львова, а й з інших міст України. Завдяки широкому колу слухачів та актуальності проблем, піднятих доповідачами, атмосфера на конференції була напрочуд теплою і привітною – як і чудовий та яскравий квітневий день, в який вона відбулася.

Конференція викликала жваве обговорення ще до свого початку, тому що тема, запропонована організаторами, дуже актуальна та болюча. Країна не перший рік працює в складних умовах, що відбивається на управлінні персоналом. Тому учасники конференції прийшли не тільки послухати доповіді, а й імплементувати отриманий досвід у власних компаніях.    Спікери, провідні експерти-практики, виходячи зі свого досвіду, розповідали, як їх компанії працюють в кризу, з якими викликами стикаються, які ноу-хау впроваджують та з якими результатами працюють. Важливо, що «рідні» сфер праці експертів дуже різнобарвні – це фінансовий сегмент, ІТ-компанії різних напрямків, мережа АЗС, важка промисловість та телекомунікації. Тому слухачі могли ознайомитися з досягненнями багатьох напрямків та обрати для себе ті інструменти та доробки, які найбільш актуальні саме для їх компаній.

Як вже стало доброю традицією, зі вступним словом до учасників конференції звернулися Анна Власова, засновник та директор школи HRM та Максим Немеш, директор з маркетингу та PR  порталу rabota.ua.

DSC_2947

Перший спікер Антоніна Якимчук (Керівник департаменту з управління персоналом ТОВ «ІБМ Україна»)  у своїй презентації основною темою зробила виклики 2015 року. Найбільш важливими завданнями своїй компанії доповідач назвала підтримку клієнтів, управління талантами та утримання персоналу. Але утримання персоналу неможливе без залученості. Основою розвитку компанії спікер назвала те, що СЕО розглядають персонал як основу успіху компанії.

DSC_3007__

Руслан Лемещук (HR-Директор, ПАТ «Концерн Галнафтогаз»)  розповів про роль HR-менеджерів як агентів змін. «Важливо, щоб HR-менеджер не чекав на те, що співробітник почне працювати, розвиватися, а потім у його кар’єрі відбудеться спад – треба запобігати цьому,  постійно розвиваючи персонал, з мінімумом формального навчання, вчитися на власному досвіді з розумінням потреб клієнтів».

DSC_3093

Сергій Гандзюк (HR-директор компанії Prom.ua, організаційний коуч, експерт з управління) викликав жваву дискусію, розповівши про власний досвід організації  школи розвитку співробітників. Багатьом було цікаво, як розвиток внутрішньої енергії співробітника впливає на розвиток бізнесу загалом.

DSC_3196

Анна Адом (Директор з персоналу Corum Group) своїм виступом на тему «Процесна модель управління як ключ до підвищення ефективності компанії» переконливо показала, що навіть у великій компанії зі стандартизованими та прописаними бізнес-процесами можлива оптимізація структури та скорочення бізнес-витрат, покращення продажів та бачення можливостей розвитку завдяки працюючій стратегії реформування.

DSC_3352

Валерій Кушніренко (Директор департаменту управління персоналом Страхової Групи PZU в Україні) на прикладі власної компанії розповів про резерви розвитку навіть у складні часи. «З цифрами в руках» він довів, що у багатьох компаніях є резерви на підвищення заробітної платні завдяки додатковій комунікації та залученню працівників. А також, що прийняття рішень в більшості випадків, крім раціонально складової, має неабияку частку емоційного фактора.

DSC_3387

Вадим Сухоставський (Chief Development Officer ASBISc Ent. PLC.) на власному прикладі довів, що робота з персоналом у всі часи, а особливо в кризу, потребує справжнього професіоналізму. Немає «чарівних пілюль» або «народних методик» та обіцянок академіків неіснуючих академій, які допоможуть за короткий термін, не прикладаючи зусиль, кардинально змінити ситуацію. Лише наполеглива системна праця приведе до успіху.

DSC_3446

Наталія Лукаш (Начальник управління по роботі з персоналом, OTP Bank Ukraine) у своїй доповіді «Вільне падіння vs безперервне вдосконалення» застерегла від таких загальних проблем в час кризи як недостатня підготовка керівників, нерозуміння ними підсилення навантаження співробітників. Спікер розповіла про власний досвід – нові проекти як варіант розвитку персоналу у кризовий період без вертикального кар’єрного зросту.

DSC_3587

Ірина Корнійчук (Начальник департаменту управління персоналом, ТОВ“Астеліт” (мобільний оператор life:)) змогла дуже наглядно та просто розповісти про таку складну тему як автоматизація процесів. Вона доказала, що трансформація HR-сервісів, автоматизація функцій та розробка сервісів самообслуговування є джерелами підвищення ефективності  HR-процесів в компанії та підвищення задоволеності співробітників працею колег з управління персоналом.

DSC_3629

Анна Власова (Засновник та директор Школи HRM, Радник Адміністраціїї Президента України) вибрала тему, яка стала підсумком конференції. «Організація, що самонавчається» – це один з найефективніших шляхів  подолання кризи завдяки  формуванню власного досвіду та практики, активного експериментування та пошуку шляхів та засобів оптимізації навколишнього середовища. Лише такий підхід гарантує гнучкість, ефективність та свідомий підхід до проактивних форм співпраці на ринку.

DSC_3364

Львівська конференція «HR-виклики» допомогла учасникам конференції опанувати новий досвід роботи великих системних компаній в складні часи. Важливо, що запропоновані спікерами презентації мали не теоретичну складову, але реальні бізнес-кейси, результати яких наочно підтверджували їх успішність. Доповідачі не тільки розповідали про окреслені доповідями теми, вони охоче спілкувались з учасниками конференції й пропонували свої шляхи вирішення конкретних бізнес-кейсів. Цікаві дискусії та практичні доповіді від найкращих експертів-практиків, можливість професійного спілкування та обміну досвідом успішної праці в кризові часи – ось загальний результат конференції «HR-виклики» у Львові.

DSC_3492

Портал rabota.ua продовжує успішно начатий проект і в 2015 році проведе в найбільших ділових центрах України ще більше щорічних практичних конференції для професіоналів у сфері HR, за участю в якості експертів фахівців-практиків найвищого рівня.

Чекайте анонси нових конференцій «HR- виклики 2015».

 Фотоальбом з конференції можна подивитися за посиланням