20 липня в Одесі відбулася практична конференція HR Camp rabota.ua. Участь у події взяли понад 100 представників компаній з усієї України: HR-директори, HR-менеджери, топ-рекрутери, фахівці з маркетингу, продажів і комунікацій, CEO та власники бізнесів. Конференція проходила у готельному комплексі Atlantic Garden Resort.

Подію відкрила та супроводжувала Олена Гоноровська, кар’єрний та HR-консультант. Після вітального слова Олена задала активний темп конференції, координувала виступи доповідачів та підтримувала активний діалог із аудиторією.

Символічно першою на сцені практичної конференції HR Camp виступила Анна Соловйова, HRBP rabota.ua, показавши гостям заходу нашу компанію зсередини: хто ми, які ми є, як ми працюємо, як відпочиваємо. Анна зупинилася на відкритій комунікації з командою, культурі зворотнього зв’язку та чесності – правилах, яких дотримується в роботі сама і до яких закликає інших. Завершила Анна свій виступ відеороликом про цінності компанії – «Сила команд».

Лілія Бушина, заступник генерального директора з персоналу, ПАТ «Укрпошта», зупинилася на темі «Мотивація змін: еволюція  управління персоналом у держсекторі». На прикладі «Укрпошти» Лілія показала, як і завдяки чому відбувається адаптація HR-процесів державної компанії до сучасних трендів і реалій. Реформування системи управління персоналом, рекрутинг, нові обличчя компанії, навчання з нуля, впровадження системи KPIs, зміна формату роботи в селах і заміна 95% керівного складу компанії – такий шлях пройшла і продовжує проходити компанія до кардинальних змін, аби відповідати потребам сучасності та бути на одній хвилі з партнерами по ринку.

Програму HR Camp продовжила Людмила Коваль, начальник відділу управління персоналом, ПАТ «Фармак», із виступом на тему «Оцінка та розвиток персоналу у хмарних рішеннях». Експерт представила рішення SAP «Управління талантами», яким користується одна із найбільших фармацевтичних компаній України. Інструмент дозволяє здійснювати оцінку персоналу, кадрове планування, формувати індивідуальні плани розвитку та забезпечити управління по цілях (KPI) відповідно до цілей та планів компанії. На конкретних кейсах Людмила показала, як працює система та яких результатів уже вдалося досягти. Виступ викликав значний інтерес серед учасників – стільки питань від аудиторії не отримав жоден доповідач.

В HR є місце не лише HR-ам. Так, гостем цьогорічної конференції HR Camp в Одесі став Digital-директор компанії «Київстар» Віталій Султан. Його виступ на тему «Побудова Digital та BigData-команди в корпорації» викликав, ймовірно, найбільш активну реакцію залу. Віталій зупинився на тому, які процеси лежать в основі роботи найбільшого мобільного оператора країни та які люди стоять за цими процесами. Експерт розповів про BigData School як один із джерел навчання та набору кандидатів у свій напрямок; показав, як технічно та практично побудована робота відділу; розповів про Facebook Workplace як інструмент для HR та командних рішень відділу.

Про навчання та особливості цього процесу у своїй компанії розповів HR-тандем компанії  Watsons у складі Олени Рубанець, HR-директора, та Олесі Литвиненко, начальника відділу навчання та оцінки ТОВ ДУ Україна (Watsons). Blended Learning Journey або подорож джедая, як назвали його доповідачі – так визначають змішаний формат навчання у компанії за участі представників різних відділів та партнерів: офлайн частина, онлайн-тренінги, фінальне тестування, атестація, зворотній зв’язок (опитування). Результати уже показали ефективність програми: від підвищення лояльності (самі учасники стали амбасадорами програми розвитку) до покращення показників щодо плинності кадрів та об’ємів продажу.

На конференції HR Camp не тільки ділилися досвідом та успішними кейсами, а й давали рекомендації та практичні поради. Так, у своєму виступі Анастасія Стеценко, HR Marketing Specialist ІТ-компанії DataArt, надала майже покрокову інструкцію щодо того, як ефективно здійснювати комунікації бренда роботодавця. Анастасія зазначила, що, незалежно від масштабів компанії, підхід до роботи з брендом роботодавця один і той самий: зрозуміти, в чому перевага конкретної компанії, і транслювати її та усе позитивне, що є всередині компанії, назовні. Основними ж засобами такої трансляції є самі люди – амбасадори корпоративної культури. Експерт зазначила також основні канали, які найкраще працюють для цього: соціальні мережі, сайти з пошуку роботи, матеріали, які створює компанія для внутрішнього користування, івенти, спеціальні проекти. «Не потрібно винаходити унікальну корпоративну культуру. Усвідомте свою унікальність – і розкажіть про неї», – підсумувала Анастасія.

Продовжив HR Camp виступ Ольги Прохоренко, директора департаменту персоналу Національного Банку України,  на тему «Трансформація  культури в державному секторі. Досвід Національного Банку України». Доповідач зазначила, що уже сьогодні державна структура переживає великі зміни, а будь-які справжні зміни починаються зсередини, на понятійному та системному рівні. Така внутрішня трансформація відбувається і в HR-процесах НБУ: від створення власної стратегічної ідеї, організаційного редизайну, розвитку корпоративної культури до створення та розвитку різноманітних продуктів та інструментів HR. Так, в НБУ уже впроваджено Performance management system, розроблено модель корпоративних компетенцій, розпочала свою роботу Школа внутрішніх тренерів, переглянуто підхід до стажування студентів, проведено дослідження корпоративної культури НБУ тощо.

Конференція HR Camp не обмежилася лише виступами та доповідями. Так, Лейла Алієва, бізнес-тренер, розробник комунікаційних програм і speechwriter, провела справжній тест-драй методу Storytelling з гостями події. Історії – це те, що відбувається навколо нас, вони потрібні усім – як у бізнесі, так і в особистому спілкуванні. Як розпочати  розповідати історії? Для чого їх розповідати? Про що повинна бути ваша історія, щоб нею варто було поділитися? Storytelling потрібен усім і у будь-яких ситуаціях: розпочати розповідь, зацікавити публіку, зробити свою історію захопливою. Гості події отримали практичні рекомендації для відпрацювання навичок сторітелінгу і смачну історію від самої експертки цього методу.

Після виступів спікерів HR-експерти взяли участь у дискусійній панелі на тему «Влада талантів: свобода дій чи життя за правилами?» Ділилися експертизою представники передових компаній України: Катерина Бандуровська (Luxoft ), Валерія Задорожна (Нова пошта), Людмила Савицька (Bayadera Group), Інга Мілевська (Вітмарк-Україна), Оксана Швед (Цитрус), Олександра Альхімович (Львівська бізнес-школаУКУ (LvBS), Центр лідерства УКУ). Модерувала дискусію Анна Соловйова, HRBP rabota.ua.

Ми дякуємо нашим партнерам, котрі допомогли організувати конференцію: готелю «Аркадія», готельному комплексу Atlantic Garden Resort, HR Forum, видавництву «Менеджер по персоналу», Нова персона, Львівській бізнес-школі, компаніям Future Processing Ukraine, Salve, AXA.

Фото з HR Camp в Одесі доступні на сторінці rabota.ua для HR.

rabota.ua продовжує проведення практичних конференцій у найбільших ділових центрах України. Так, наступний HR Camp за участю провідних HR-експертів відбудеться у Львові 14 вересня 2018 року.