robota.ua та Forum Group запустили серію партнерських матеріалів про те, як українські компанії різних напрямків адаптуються до роботи в умовах війни.

У дев’ятому випуску ми поспілкувалися з Андрієм Максимцем – генеральним директором компанії Phoenix Contact в Україні, яка займається впровадженням інноваційних рішень в автоматизації для промисловості. 

Андрій розповів про допомогу Україні від головного офісу, що знаходиться у Німеччині, підтримку команди та велике майбутнє країни. 

Що ми робимо

Наші клієнти – промислові підприємства, які виготовляють продукцію для цивільного споживання, а також B2B-сектор, наприклад, виробники верстатів, енергетичні компанії, металургійна промисловість. Ми вдосконалюємо виробничий процес у компаніях шляхом створення та впровадження технологій у промислових системах. 

Зміни в компанії після 24 лютого

Березень дійсно був доволі важким періодом, але процес роботи у нас суттєво не змінився. Найпершим, що потрібно було зробити – забезпечити безпеку тим співробітникам та їхнім родинам, які цього потребували. Наприклад, ми евакуювали родини наших колег з Харкова та околиць Києва до Польщі та Німеччини, зараз вони перебувають під опікою центрального офісу.  

На сьогодні близько 10% наших співробітників знаходяться за кордоном, деякі тимчасово переїхали до Львова, згодом повернулись. Але ми з усіма підтримуємо зв’язок, здебільшого через відеоконференції. Кожного тижня у нас загальна нарада зі всією командою. В основному ми говоримо на робочі теми, але ще додалось питання безпеки. 

Тепла комунікація з командою

Я завжди зберігаю теплу й дружню комунікацію з усіма членами команди. Систематично опитую тих співробітників, які знаходяться в інших містах щодо ситуації з безпекою, аби розуміти, в якій атмосфері знаходиться мій колега.

Точно, що змінилося одразу, так це мова спілкування. Деякі колеги, які спілкувались російською, рішуче перейшли на українську. На сьогодні близько 95% співробітників розмовляють українською.

Виклики бізнесу сьогодні

Наразі ми робимо все, аби навантаження на співробітників було максимально прийнятним та звичним. Загалом обсяг роботи дещо зменшився. 

Наприклад, у регіональних представників, тому що деякі наші клієнти переїхали в інші регіони чи виїхали за кордон. Певні галузі, такі як енергетична та металургія, які є нашими важливими клієнтами, майже не функціонують. Відтак, ЗАЕС зараз знаходиться під окупацією, металургійний комбінат «Азовсталь» – повністю зруйновано, інший Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча – значно пошкоджений і під окупацією. 

Допомога закордонних колег

Центральний офіс компанії знаходиться в Німеччині.

З початком війни закордонні колеги включилися одразу, почавши допомагати з евакуацією. Практично з першого дня в центральному офісі оголосили збір коштів на підтримку України.

Загалом зібрали близько 600 тис. євро підтримки українцям, що евакуювалися до Німеччини, та закупили необхідні ліки для України. 

Також допомагали досвідом. Компанії майже 100 років, і вона пережила багато за цей період. Був накопичений певний архів досвіду, тому німецькі колеги мені радили, як краще вчинити в тих чи інших випадках. Крім того, вперше за історію компанії було прийняте рішення про закриття представництва – у росії. 

Майбутнє компанії та України

Ми розуміли, що 2022 буде нестандартним роком для України, але не припускали, що вторгнення буде повномасштабним. Наразі наша головна мета – це 100% збереження команди та фінансового здоров’я компанії.

Якби нам не було важко, але Україна вистоїть. І почнеться етап відбудови, і, ми, український бізнес, будемо дуже потрібні у цьому процесі. Ми маємо будувати всі складові майбутнього, це стосується енергетики, інфраструктури, промисловості. Я сподіваюся, що це усвідомлення допомагає моїм колегам, як і мені, кожного ранку вставати, приходити на роботу, і розуміти, що насправді ми робимо дуже корисну річ, навіть якщо її непомітно звичайному українцю.

Читайте ще: Жорстка позиція щодо безпеки, курс на стратегічну ціль та допомога армії: як працює INTERTOP Ukraine під час війни

Читайте ще: Як працює компанія Puratos на харчовому фронті: про оперативну комунікацію, робочі процеси та організованість українського бізнесу