Здебільшого кандидати під час пошуку роботу шукають поради, як пройти співбесіду, як відповісти на стандартні питання та що приховують нестандартні. І все це для того, щоб сподобатися працедавцю та отримати роботу. Проте пошукачі забувають, що на співбесіді не лише роботодавець оцінює кандидата, а й кандидат робить висновки про компанію. Зібрали поради, як зрозуміти на співбесіді, що компанія вам не підходить та що робити з цим далі.

Уважно слухайте

Коли HR розповідає про компанію, а потенційний керівник — про особливості вашої роботи, уважно їх слухайте, не відволікайтеся на повідомлення чи на пейзажі за вікном. Саме під час цієї розповіді ви, до прикладу, можете дізнатися, що керівник хоче бачити вас лише в офісі, до якого їхати пів дня або роботодавець не забезпечує робочою технікою. Будь-які моменти можуть виявитися критичними для вас, проте абсолютно прийнятними для інших кандидатів. Тому потрібно уважно слухати та аналізувати інформацію.

Ставте питання

Не соромтеся запитати про те, що вас цікавить, але не було озвучено. Наприклад, роботодавець міг не озвучити назву компанії не тому, що вона десь загубилась у його розповіді, а намагався приховати це цілеспрямовано. Також якась інформація для керівника може здатися несуттєвою і він не акцентуватиме на ній, проте для вас це принципово і краще дізнаватися одразу.

Зверніть увагу на поведінку

Якщо під час співбесіди HR або потенційний керівник розмовляють з вами фамільярно, ставлять занадто особисті питання, не слухають вас або відволікаються на інші справи, то це тривожні дзвіночки. Адже така поведінка роботодавця на співбесіді недопустима та говорить про відсутність професіоналізму. Не лише під час проведення співбесід, а й в іншій діяльності компанії.

Проаналізуйте цінності

Якщо всю інформацію про компанію треба слухати уважно, то коли вам розповідають про цінності — слухати потрібно прискіпливо. Цінності для компаній принципові і якщо вони не збігаються з вашими, то працювати разом може бути дуже непросто. Тому краще дізнатися про ці розбіжності до працевлаштування. 

Що робити, коли зрозуміли, що це не ваша робота?

Ви можете зрозуміти, що робота вам не підходить на різних етапах співбесіди: під час вступної промови HR-а або ж наприкінці, коли ставите власні запитання. Як поводитися та що говорити в такому разі роботодавцю?

Не намагайтеся сподобатися

Якщо є принципові для вас критерії, не удавайте, що вони не мають значення. Наприклад, роботодавець довго не розповідає про процес оформлення, а на ваше запитання каже: «Оформлення неофіційне, а високу заробітну плату ви вчасно отримуватимете в конверті. Вас це влаштовує?». Якщо вам це не підходить, не приховуйте, а говоріть щиро: «Я розглядаю лише пропозиції з офіційним працевлаштуванням». Так і ви, і роботодавець зробите висновки й не доведеться переходити до наступних етапів.

Візьміть паузу

Якщо під час співбесіди ви ще не зробили висновків, то, так само як і роботодавець, маєте право взяти трохи часу подумати. Проаналізуйте всю важливу інформацію, яку почули та яка так і не прозвучала, поведінку потенційного керівника та переваги й недоліки, повʼязані з цією роботою. Якщо у вас сформувалося негативне враження раніше, аніж отримали фідбек від роботодавця, то можете його повідомити про своє рішення, щоб вашу кандидатуру більше не розглядали. 

Не спалюйте мости

Навіть якщо ви на 100% впевнені, що компанія вам не підходить, не варто занадто різко та грубо відмовляти. Адже ви можете перетнутися з цим HR-ом в іншій компанії, і вже там все складеться по-іншому. Тому краще ввічливо пояснити про причини свого рішення та розпрощатися на позитивній ноті. 

Читайте ще: На що звернути увагу під час вибору компанії для роботи?