Мало кому у шкільні роки подобалася математика. Незрозумілі формули, приклади та креслення лише відлякували від себе навіть тих, хто мав математичний склад розуму. Нелюбов до точних наук робила зі школярів «гуманітаріїв», які далі йшли цією стежкою в університет, а потім — на роботу. Проте з часом ви можете помітити, що математика так чи інакше виринає в зовсім недотичних до неї сферах та змушує знову і знову згадувати шкільні ази.

Ніколи не пізно повернутися до вивчення математики. Сьогодні розповідаємо, чому це буде корисно в дорослому віці та як може вплинути на вашу подальшу карʼєру.

Розвиток мислення

Під час вивчення математики вам стає легше узагальнювати та виокремлювати важливе, аналізувати та систематизувати, встановлювати причинно-наслідкові звʼязки, робити висновки, мислити стратегічно та логічно. Вивчення математики впливає на ваш мозок подібно до того, як регулярні тренування впливають на ваше тіло — вони тримають його в тонусі та прокачують.

У роботі, не повʼязаною з точними науками, ви зможете з легкістю ухвалювати вигідні рішення, адже всі мисленнєві процеси стануть легшими і швидше приведуть вас до логічно правильного вибору. Найбільше такі риси потрібні керівникам, тому якщо ви йдете до такої посади, математика стане в пригоді.

Тренування памʼяті

Памʼять — одна з найважливіших функцій психіки. Саме на її основі базуються інші процеси. Розвʼязання математичних прикладів навчає нас ефективно запамʼятовувати нову інформацію, а також діставати із «дальніх поличок» те, що було вивчене ще в дитинстві. 

Якщо ви з тих, хто на кожній нараді все занотовує, а потім все одно щось забуде — вивчення математики саме те, що вам потрібно. 

Прокачування soft skills

Для правильного розвʼязання математичних прикладів вам необхідні уважність, відповідальність, наполегливість та точність. Чим більше таких задач ви розвʼяжете правильно, тим більш притаманними для вас стануть ці риси. Такі мʼякі навички завжди потрібні працівникам, а особливо в кризові часи. Вас хочуть бачити уважними до деталей та нових трендів, ви маєте брати на себе відповідальність за виконання завдання за будь-яких зовнішніх умов, ваші рішення повинні бути точними, а помилки не зупиняти досягати поставлених цілей.

Підвищення ефективності

У своїй книзі «Думай як математик» Барбара Оаклі розповідає, що під час вивчення математики ми перестаємо покладатися на якісь вищі сили, чудо-обставини чи що все змінить випадок. Математики заглиблюються в суть речей. Тому їхні рішення засновані на прорахунку ризиків, мають менший відсоток помилковості та є ефективними для компанії.

Завдяки математиці у роботі ви перестанете домислювати, будете оперувати лише точними даними, а з кожної помилки вам вдасться винести життєвий урок, розібравши її на маленькі складові.

Розуміння процесів у компанії

Ви можете не стикатися з математикою під час виконання повсякденних робочих обовʼязків, проте вона точно присутня у вашому карʼєрному житті. Так, ви знатимете як трактувати розрахунковий лист — чи не зняла компанія у вас занадто багато податків, чи правильно виплатила відпускні, чи банально не помилилася бухгалтерія (і таке також буває). Під час прохання про підвищення заробітної плати ви зможете оперувати більш зрозумілими для керівника та фінансистів поняттями — відсотками. Наприклад, підвищення зарплати на 10% аргументувати може бути легше, аніж на 5 тис. грн.

Психологічна стійкість

І насамкінець — більше для комфортного життя в умовах війни, а не для карʼєри — математика покращує психологічну стійкість. Виявляється, розвʼязання математичних завдань допомагає позбутися тривоги, контролювати емоції, та попереджає стрес. А це саме те, що потрібно у період невизначеності, тривог не лише всередині себе, а й на вулиці, хвилювань за майбутнє тощо. 

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Когнітивні навички: що це таке, чому вони важливі та як їх використовувати