Війна багатьох змушує задуматися, переосмислити та переоцінити своє життя: вчинки, дії, заняття, погляди. Якщо ви задумуєтеся змінити кар’єру в такий непростий період, пам’ятайте, що буде непросто, але можливо. На вас чекатимуть випробування, але, якщо будете до них готові, то збільшите шанси знайти свою роботу. Отже, що вам потрібно знати.

Що є найбільшою перешкодою на шляху до змін?

Часто-густо люди самі не мають уявлення, чого хочуть, як свої ідеї втілити в життя, не знають, з чого почати. Вони настільки заглиблені у поточну роботу, що навіть не цікавляться іншими сферами діяльності. А навколо так багато цікавих професій, навіть у суміжних галузях, які залишаються поза увагою.

Чого найбільше бояться люди, коли хочуть змінити професію:

  • зменшення зарплати (особливо в період війни);
  • втратити статус/авторитет, на який так довго працювали;
  • браку знань;
  • реакції колег, з якими працюють наразі, та керівника, а також що про це скажуть рідні та друзі.

Одна з найбільших проблем, з якою стикаються люди під час зміни кар’єри – вони хочуть знайти нову роботу, але не хочуть ризикувати поточною.

Наважилися змінити роботу? Готуйтеся до того, що:

  • На початках буде непросто

У вас є причини перейти на іншу роботу, але сумніваєтеся в цьому рішенні? Просто пам’ятайте, що вагання – це нормально.

Готуйтеся до того, що ви будете помилятися на новій роботі: забудете ім’я колеги, з яким познайомилися, відчуватимете технічні труднощі, вам доведеться часто просити про допомогу у колег.

Коли почуватиметеся некомфортно, згадуйте причини, чому вирішили змінити роботу. І пам’ятайте, так буде не завжди.

  • Доведеться часто запитувати – будьте готовими до цього

На новій роботі є багато чого навчитися. Але завжди пам’ятайте, що у здоровому колективі керівництво/команда зацікавлені, щоб ви досягли успіху, адже працюють на спільний результат. Спокійно ставтеся до того, що вкотре за день ставите одне й те саме запитання колегам/керівникам. Це не тільки прояснить ситуацію під час навчання, а й також продемонструє команді процеси, які можуть бути неефективними. Ваші запитання шлях до позитивних змін.

Важливо! Від великої кількості нової інформації ви можете швидко стомлюватися. Тому відпочинок має вирішальне значення для запам’ятовування нової інформації.

  • Колеги підтримають – це поширена практика

Не бійтеся, що на новій роботі вас з першого дня покинуть всі колеги та керівники і доведеться власноруч розбиратися з усіма процесами. Наразі компанії приставляють до новачків наставників, які допомагають адаптуватися, повністю занурюють у робочий процес і підказують навіть дрібниці (знайомлять новачка з колегами, проводять екскурсію офісом, допомагають з підключенням до корпоративних систем, розказують про зони відповідальності, знайомлять з внутрішнім традиціями тощо).

Компанії добре знають, як це – бути новачком на своїй посаді, і роблять усе можливе, щоб новий працівник почувався комфортно з першого дня.

  • Робота в компанії з цінностями, у які ви вірите, полегшить перехід

Віра в цінності компанії допоможе вам пережити найважчі дні. Вони мають бути обговорені під час знайомства з компанією/новими колегами. Зв’язок із цінностями пов’яже роботу, яку ви виконуєте щодня, із глибшою місією компанії. Це те, що мотивуватиме вас долати всі труднощі, з якими стикаєтесь на новій роботі.

Читайте ще: П’ять способів знайти роботу до душі під час війни