Дмитро Лазученков, керівник напряму технологічних ризиків, EY в Україні.

Хто це?

Фахівці з технологічних ризиків – це аналітики, що мають предметну область на стику інформаційної безпеки, ІТ та управління ризиками.

Ефективне управління ризиками, пов’язаними з використанням інформаційних технологій, набуває дедалі більшої важливості для керівників та власників бізнесу. Основна діяльність таких фахівців – це консультування бізнесу щодо вирішення широкого спектра питань, пов’язаних з інформаційними технологіями.

За якими напрямами працюють такі фахівці?

  • Розробка та впровадження заходів із кібербезпеки.
  • Керування та стратегія розвитку інформаційних технологій організації.
  • Впровадження та перевірка відповідності до провідних стандартів у галузях IT та кібербезпеки.
  • Забезпечення безперервності діяльності бізнесу.
  • Захист персональних даних в організаціях.
  • Аудит інформаційних систем організацій

Які виші готують фахівців з технологічних ризиків?

Конкретних спеціальних вишів, які готують фахівців з технологічних ризиків, немає. Вільно почувають себе в професії аналітики за освітою, чи випускники, наприклад, Інституту прикладного системного аналізу (ІПСА) НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», Фізико-Технічного Інституту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», факультету інформаційної безпеки НАУ, факультету інформаційних технологій КНУ імені Тараса Шевченка тощо.

Найголовніші знання фахівці отримують безпосередньо під час виконання робочих завдань. Роботодавці роблять свій внесок у навчання своїх співробітників, сприяючи отриманню професійних сертифікатів, а також залучаючи до цікавих практичних проєктів.

Стати фахівцем з технологічних ризиків можуть не тільки кандидати з профільним дипломом, але його наявність полегшить працевлаштування і дозволить уникнути «непростих» розмов з рекрутерами у майбутньому. Очікується, що фахівець вміє говорити, читати та писати англійської мовою не нижче рівня Upper Intermediate.

Які якості є значущими для спеціаліста з технологічних ризиків?

Ідеальним консультантом з технологічних ризиків є людина з такими якостями:

  • допитливість та жага до нових знань
  • бажання покращувати та робити бізнес-світ кращим
  • аналітичні здібності 
  • розвинене критичне мислення

Які перспективи розвитку в професії?

На своєму шляху фахівець з технологічних ризиків проходить горизонтальний та вертикальний розвиток кар’єри. У своїй роботі спеціаліст постійно вирішує та досліджує найрізноманітніші питання у галузях, пов’язаних з кібербезпекою та інформаційними технологіями, таким чином безперервно отримує практичний досвід та розвиває свої компетенції. Також ця професія, наприклад, у консалтингових компаніях, передбачає швидкий зріст рівня посади, розширення зони відповідальності та перехід до складних бізнес-кейсів.

Зазвичай позиція спеціаліста з технологічних ризиків передбачає довгострокове співробітництво. Конкурентну заробітну плату та премії за високу ефективність. Корпоративну професійну освіту.

Поради тим, хто хоче спробувати себе в професії:

  • Зберігайте цікавість і жагу до нових знань. Необхідно постійно розвиватись, намагатись щодня дізнаватись щось нове.
  • Майте широкий кругозір в технологіях. Технології – галузь індустрії, що розвивається найшвидше. Дізнавайтесь, які з’являються і як працюють нові системи з інформаційної безпеки, які новинки виходять та чим діляться експерти сфери. Цікавтесь технологіями, відстежуйте новітні тенденції.
  • Розвивайте логіку та аналітичне мислення. Ретельно вивчайте ситуацію, визначайте ключові моменти, виявляйте сильні й слабкі сторони, плюси та мінуси. Збирайте інформацію. Правильно систематизуйте інформацію.

Чи є відкриті вакансії?

Команда відділу технологічних ризиків EY в Україні складає понад 25 колег і динамічно розвивається, зокрема є і відкриті вакансії – robota.ua.

Читайте ще: Вісім найпоширеніших міфів та стереотипів про співробітників віком 50+