День бабака традиційно відзначають у багатьох країнах світу 2 лютого. В цей день тварина прогнозує весну по своїй тіні. Проте у багатьох існує й інша асоціація зі словосполученням «день бабака» на основі однойменного фільму. І означає воно нескінченну рутину, коли попередній день нічим не відрізняється від наступного. Що ж робити, якщо ваше життя та робота перетворились на суцільний «день бабака», вас нічого не тішить, не драйвить і не змушує рухатися вперед чи щось змінювати? Відповіді на запитання — у статті.

Розмірене життя і «день бабака» — де межа?

Коли якийсь процес стає автоматизованим, знайомим та все відбувається спокійно, може здатися, що у вашому житті настав «день бабака». Але насправді це просто розмірений ритм життя, у якому немає нічого поганого. Він допомагає долати всі труднощі та дає можливість вам вдало поєднувати усі сфери життя.

Ознаки «дня бабака»:

  • кожен новий день — копія попереднього і вас це неабияк засмучує;
  • вам хочеться змін у житті, але сил на те, щоб взяти на себе відповідальність за це банально не вистачає;
  • ви постійно відчуваєте пригнічення;
  • ви не бачите перспектив у своєму житті;
  • вас дратує все навколо: люди, погода, ситуація у світі тощо.

Чому «день бабака»  це погано?

Можливо, комусь здається, що немає нічого поганого в тому, якщо дні між собою схожі, особливо, якщо це не погані дні, які хочеться забути, а спокійні та розмірені. Але коли життя стоїть на місці, рано чи пізно до вас прийде думка, що ви проживаєте його даремно.

Коли події різних днів схожі, то важко згадати більшість з них чи виокремити якийсь у яскравий спогад. Тоді приходить розуміння, що життя проходить повз і саме воно може увігнати вас у депресивний стан.

Як розірвати замкнене коло?

Ви зрозуміли, що проживаєте той самий «день бабака» та чому це погано і хочете з нього вибратися. Розповідаємо, як це зробити.

Список незавершених справ

Саме незавершені справи можуть стати тягарем, який з дня у день переходить за вами і не дає відчути свободу або натхнення. Вони провокують появу у вас відчуття провини, заважають рухатися вперед та забирають на себе таку цінну енергію. 

Щоб вийти із «дня бабака», для початку складіть список таких справ і поступово переходьте до їх закриття. Можете розпочати із найлегшого завдання, а занадто важкі розділити на декілька етапів, чітко прописавши кожен із них. Відзначайте завершені справи та побачите, як будете наповнюватися енергією та відчувати зміни у житті.

Занотовуйте щоденні справи 

Занотуйте, чим ви займаєтеся протягом дня, що приносить вам більше задоволення, а що стає негативним тягарем. Можливо, після детального аудиту свого типового дня вдасться відмовитися від таких крадіїв енергії або ж делегувати справи іншим людям. До того ж ви зможете побачити приємні моменти, які стаються у той чи інший день і зрозуміти, що життя триває тут і зараз.

Мрії та плани

Визначте, якими ви хочете бачити своє життя та ідеальний день, щоб він не був схожий на «день бабака». Складіть список, у який внесіть все, чим хотіли б займатися, і з нього виберіть один пункт, з якого розпочнете втілювати плани.

Ви зможете на повну відчувати кожен прожитий день, якщо будете навчатися нового, не боятися ризикувати та відкриєтеся для цього світу та людей навколо.  

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Позитивне мислення: що це таке та як його практикувати?