Цьогоріч у HR головоломка – як провести новорічний івент, щоб надихнути команду й не викликати хейт. Стреси, які накопичились за рік, потребують вивільнення. Люди, які були з вами весь рік – подяки. 

Олексій Самульов, СЕО компанії Q-team, що спеціалізується на командоутворенні, розповів, як вирішити питання. Ви дізнаєтесь, які івенти HR-спільнота України вважає доречними, а також які три формати найефективніші у воєнний час.

Олексій Самульов, СЕО Q-team

Основні два критерії вибору формату цьогоріч від фахівців Q-team.events:

  • 100% без скасувань

Зараз багато хто змінює формат останньої миті: хотіли наживо, але повітряна тривога, давайте «онлайн». Хотіли онлайн – проблеми зі світлом – краще «гібрид» з генератором. Гнучкий формат, який можна провести й наживо та онлайн, дає гарантію, що івент відбудеться.

  • 100% залученості

Навіть затяті інтроверти мають отримати порцію натхнення. Обирайте формат корпоративу, де кожен буде дійовою особою, а не спостерігачем. Особливо це стосується онлайну. На вебінарах, концертах чи шоу, де співробітники тільки дивляться, ви конкуруєте з ютубчиком. Вподобання різні, тож ризик втратити увагу половини високий. 

Коли саме дії команди кожну хвилину задають хід івенту, всі занурені у жваве спілкування, емоції запам’ятовуються та реально будується команда. 

Через ці два критерії зараз популярні квізи (серед них особливо – патріотичні), церемонії нагородження команди та рольові квести. 

Топ доречних форматів корпоративів від HR

Компанія Q-Team зібрала фокус групу, у якій взяло участь 106 HR-фахівців. Інтервʼю дозволило виокремити тренд, якого не було раніше. За статистикою, лідирує формат гібридного івенту. Тобто формату «жива зустріч та відеоспілкування з тими, хто не може приєднатись наживо». На другому місці «онлайн», який став популярним за два роки ковіду, і лише три з десяти команд мають можливість зібратися наживо.

А ось рейтинг топ-3 доступних та ефективних саме зараз форматів окрім вже традиційного таємного Санти:

Фанова церемонія нагородження співробітників

Зараз у кожного з колег є питання до себе: «Чи я на своєму місці? Чи я справді корисний для країни та рідних?». Визнання зараз потрібніше ніж будь-коли.

І це не обовʼязково про серйозні заслуги чи подвиги. Це про щире «дякую» за маленькі дрібниці, зворушливе відео про місяці разом. Смішні жарти, локальні меми команди.

Коли не вистачає часу чи натхнення придумувати жарти на локальні теми, можна звернутися до тих, хто робить церемонії часто. В організаторів тімбілдінгів є варіанти красивих і креативних номінацій, які легко адаптувати для будь-якої компанії.

Квіз про меми та пам’ятні перемоги року з донатами ЗСУ

Подяка нашим захисникам за те, що наша зустріч реальна. Як приклад, легкий квіз з жартами й питаннями про «рускій ваєнний карабль», бавовну, джавеліни й пса Патрона. А також наші перемоги. Блок може займати всього 15 хвилин, тому буде доречним як включення у іншу програму.


Приклад питання патріотичного квізу від Q-team.events

Якщо звернетесь до Q-team, отримаєте гарний квіз з відеопитаннями від відомих знавців «Що? Де? Коли?», які зараз серед волонтерів, ТРо й ЗСУ.

Приклад відповіді на питання патріотичного квізу

Рольовий квест чи квесторія

Ще один популярний, фановий формат. За рахунок того, що сценарії далекі від сьогодення, рольові квести зараз неперевершені як івент-терапія. 

Психіці потрібно відновлюватись від стресу. Тому після шани команді та ЗСУ переконайтеся, що на пару годин влаштуєте команді активність, де ніщо не буде нагадувати про війну. 

Тільки посмішки, спілкування та сюжет, достатньо цікавий, щоб усі повністю відволіклись від новин.

В рольових квесторіях фінал залежить від взаємодії співробітників.

Це може бути командне детективне розслідування. Гру модерує ведучий. Гравців можна поділити так: кілька команд у Zoom-кімнатах, кілька – за столами наживо. В кожній команді є детектив та ролі для кожного з колег. Після спільного для всіх занурення у сюжет ведучим, кожна команда обговорює та розслідує справу незалежно і синхронно з іншими командами.

Через 50 хвилин всі повертаються до спільного відеомосту, і кожен з детективів оголошує свій вердикт: хто винен, яка картина злочину.

Наприкінці – увага на екран! – ведучий розповідає всім, як все було насправді. Детективи, що відгадали, нагороджуються, а в командах, де слідство завели у глухий кут, нагороджуються ті, хто гарно блефував. 

Якщо модератори витримують синхронність таймінгу наживо та онлайн, такий формат дарує відчуття спільної цікавої гри колегам з різних країн.

Акцент року. Безпека та гарантії безперебійності

Для живої зустрічі обовʼязково оберіть приміщення з генератором й укриттям. Зараз користуються попитом підземні банкетні зали, де під час тривоги не треба кидати гаряче та тост на пів слові. 

Координацію онлайну, особливо гібриду, краще довірити івенторам, які вже знають усі підводні камені й технічні нюанси. Головна зустріч року – невдалий час для експериментів зі зв’язком.

Сподіваємося, що ваш командний івент пройде вдало та допоможе команді надихнутися! Дякуємо, що продовжуєте працювати задля своєї команди й України!

Повний чек-лист від Q-team

Читайте ще: Новий рік – нові можливості! Розкажіть нам про свої кар’єрні очікування від 2023 року