Часто цінності компанії залишаються лише гарними словами, що вписують у розділ «Про нас» на офіційному сайті. Проте без міцної корпоративної культури успіху не досягти – тому на світ з’явилася «Книга Rozetka про речі, в які ми віримо». В компанії вважають, що проєкт допоможе бренду об’єднати людей навколо амбітної мети – постійного вдосконалення продукту і створення цінності для клієнтів. Розробкою займалися у Fedoriv Agency, залучивши 5000 співробітників. Але як створити не просто лонгрід із гучними висловами, а інструкцію з ефективної командної роботи, що доносить важливі принципи до кожного працівника?

Сюжет, заснований на командній думці

У книзі зібрали різноманітні поради, щоб кожен день у Rozetka був комфортним і продуктивним. В основі – бачення команди: зміст ґрунтується на відгуках і думках працівників. Адже жодна культура не «заживе», якщо вона нав’язана згори.

«Корпоративну культуру не можна придумати ззовні, тому ми багато спілкувалися з HR-ами Rozetka. З’ясовували, як працює компанія всередині, яких цінностей дотримується, які можливості для розвитку мають працівники, за якими критеріями їх приймають на роботу і багато іншого», – розповідає Юрій Шеденко, проєктний менеджер Fedoriv Agency.

Необхідність у змінах виникла через стрімкий розвиток бренду – великі масштаби роблять дедалі важчим зв’язок між усіма відділами й командами. Часто у великих компаніях замість однієї культури виникають окремі, що формуються всередині різних команд. А для досягнення результатів необхідно, щоб всі взаємодіяли як одне ціле на шляху до спільної мети.

Фрагмент книги

У жанрі «живого» гайда

Книга представлена у форматі гайду, що не повчає, а розповідає про можливості, доступні кожному співробітнику, нагадує про досягнення і дає алгоритм, як досягти мети. Вона складається з 4 розділів, у яких ідеться про те, як екологічно спілкуватися з колегами, висловлювати думку, бути сміливим і чуйним, а також чому треба робити краще, ніж просто «нормально». Компанія планує постійно доповнювати книгу новими порадами, ідеями, традиціями та досягненнями, щоб корпоративна культура залишилася «живою». 

Фрагмент книги

Команда Fedoriv Agency запропонувала активніше вести комунікацію через чати та email – розповідати про важливі події та зовнішню діяльність, а також описала корпоративну культуру і зібрала всю інформацію, яка згодом трансформувалася в книгу цінностей.

«Суперсила книги – у фідбеку, що ми збирали у співробітників перед роботою над кожним розділом. Публікували питання у внутрішніх чатах і розсилці, щоб дізнатися думку людей, які тут працюють: що їм подобається, чого не вистачає, що вони взагалі думають про той чи інший аспект роботи в компанії. Враховували їхні міркування та доповнили книгу цитатами», – відзначає Анна Кащеєва, копірайтерка Fedoriv Agency.

Наприклад, з’ясувалося, що багатьом співробітникам не вистачає форми зворотного зв’язку – щоб писати свої пропозиції щодо поліпшень у компанії, тому таку форму додали в книгу. Тепер кожний співробітник може анонімно залишити відгук і поділитися думками. Крім того, книга містить активні посилання на канал новин, освітні ресурси, вдалі проєкти та корпоративну бібліотеку компанії. 

«Rozetka стає все більш відкритою для зовнішнього світу. Щоб відповідати ринку й поліпшити бренд, ми стали активно розвивати власну корпоративну культуру з чіткими цінностями та місією. Ми часто бачимо слова подяки і підтримки від співробітників. Люди залишають коментарі під нашими постами про книгу в чаті, а також пишуть в особисті повідомлення», – розповідає Андрій Солуянов, керівник HR-відділу Rozetka.

Відчуття єдності допомагає ефективніше досягати цілей, поліпшувати сприйняття бренду і клієнтський досвід. У Fedoriv Agency про це знають не по чутках, адже теж мають власну книгу цінностей Fedoriv Book. Цей інструмент розвитку корпоративної культури також використовують всесвітньо відомі бренди, зокрема, Netflix, Valve та Facebook.