Раніше «плюшками» для співробітників вважалися гучні корпоративи з басейном, оплачувані курси англійської, тренінги з топовими експертами та абонементи до фітнес-клубу. Прекрасний новий світ диктує свої вимоги, і тепер компанії працюють над обладнанням комфортного укриття на час повітряних тривог.

Павло Логай, Chief Administrative Officer у BAKOTECH, розповів, як спала на думку ця ідея, що являє собою safety zone і наскільки ефективно спрацювала ініціатива.

 

З чого все почалося

Багато наших співробітників працюють віддалено. Ми розуміємо, що люди відчувають дискомфорт, виходячи з дому без тривожної валізки.

Наша компанія не зобов’язує всіх співробітників постійно перебувати в офісі.

Ми досить гнучкі, адаптувалися до віддаленої роботи ще з часів Covid’у. В офіс же в основному приїжджають ті, хто скучив за соціумом, і згодом кількість таких співробітників ставала все більшою. Ми активно підтримуємо їх та заохочуємо цю ініціативу. 

Головним поштовхом до створення safety zone стало те, що співробітники ігнорували тривоги. Вони не хотіли відриватися від робочих завдань, а тому вважали за краще залишатися на своїх місцях. Це неправильно. Йде війна, і якою б безпечною не здавалася б локація, завжди є ймовірність того, що туди може прилетіти ракета. У багатьох офісах є підземні паркінги, які вважаються офіційним бомбосховищем. Під час повітряної тривоги вони відкриваються всім охочим туди потрапити. І ми вирішили обладнати паркінг у нашому БЦ для повноцінної роботи. Так народилася ідея створити safety zone.

Зараз офіс комфортно обладнаний, в БЦ є безпечна зона, тож вирішуючи — працювати віддалено чи поїхати в офіс, співробітники все частіше обирають друге.

Як проходив процес створення safety zone і що там є

Наш бізнес-центр завжди підтримував своїх клієнтів у різних запитах, тим більше стосовно питань безпеки співробітників компанії. У нас є орендовані паркомісця на -2 рівні. Локація максимально безпечна, там є 3 евакуаційні виходи. І ми подумали, що її можна переобладнати під місце роботи під час повітряних тривог. Коли ми запропонували таку ідею, БЦ пішов нам назустріч.

Перш за все, ми провели безшовний Wi-Fi. Потім організували повноцінні робочі місця: столи, стільці, пуфи. Для останніх навіть постелили спеціальний утеплювач — якщо пуфи просто поставити на бетонну підлогу, вони набиратимуть вологу та стануть холодними. Зараз у safety zone є аптечка, снеки, вода. Якщо раптом станеться щось серйозне, і назовні не можна буде вийти, люди зможуть перебувати там якийсь час. Також на території паркінгу є вбиральня. Для сучасних реалій це дуже непогано обладнана і досить комфортна зона. 

Ми також подбали про те, щоб у сховищі були адаптери для телефонів, кабель зарядки та подовжувачі для підключення великої кількості девайсів.

Якщо ноутбук розряджається, співробітники можуть зарядити його від розеток. Є павербанки, якщо раптом відключать електрику.

Сподіваємось, це все не знадобиться. Але, як кажуть, сподівайся на краще, готуйся до гіршого. Тож у критичній ситуації співробітники знають, що вони можуть розраховувати на нас.

Зона безпеки — бенефіт у нових реаліях

Зараз, окрім стандартних бенефітів, які є в IT-компаніях, ми додатково дбаємо про безпеку. Тепер можемо говорити потенційним співробітникам, що в нас є повноцінно обладнане сховище. У нас, як і раніше, працює корпоративний мобільний зв’язок — ми покриваємо витрати на оплату тарифу. Також залишилося МетЛайф-страхування, яке діє на території всіх країн. 

Ми постійно працюємо над покращенням бомбосховища, щоб усім було комфортно. Більшість співробітників, як і раніше, приїжджає в офіс нерегулярно, раз чи два на тиждень.

Наразі в офісі постійно працює 25-30% персоналу. Під час повітряної тривоги 80-100% цих людей спускаються у сховище.

Коли кількість співробітників в офісі зросте, ми просто розширимо safety zone, додавши столи та стільці. Для більшого комфорту ми спеціально збільшили яскравість зони — тепер світло тут не таке приглушене, як зазвичай у паркінгу.

У сховищі вже є пледи та теплий одяг, бо у підземному паркінгу температура не перевищує 18 градусів, навіть у спекотну пору року. Оскільки зараз літо, люди зазвичай ходять у футболках та легкому одязі, тому ми передбачили цей момент.

Ми досягли дуже гарного результату. Раніше під час тривоги спускалося приблизно 20% людей в офісі: більшість не хотіла відволікатися від роботи. До того ж їх бентежило, що в підземному паркінгу не було де сісти, весь час тривоги потрібно було стояти на місці чи ходити. Це сильно гальмує робочі процеси — тривоги часом тривають 2-3 години, а співробітнику, наприклад, потрібно провести терміновий дзвінок з вендором або запустити вебінар.

Зараз майже всі співробітники спускаються в безпечне місце. Якщо станеться щось серйозне, ми зможемо зберегти життя. А співробітникам добре, бо не треба зупиняти роботу навіть під час тривоги. У сховищі є можливість попрацювати, поспілкуватися з колегами, обговорити робочі питання та, що найголовніше, бути у безпеці. 

Ми не знаємо, що буде із зоною після закінчення війни. Може, музей там відкриємо 🙂 Навряд чи хтось зараз може будувати далекосяжні плани. 

Наразі, зважаючи на наш досвід, така зона — must-have для компаній під час війни.