Тамара Луцук,
Product Owner PERKSET

Незабаром пройде пів року, як Україна живе в війні. Люди скрізь — як на територіях, де ведуться бойові дії, так й у відносно спокійних місцях — перебувають у стані сильного стресу. Багато хто дезорієнтований, розгублений або зневірений. Усе це накладає відбиток на робочу атмосферу.

Через це багато команд в Україні мають великі проблеми з працездатністю та ефективністю. Повернути співробітникам бажання жити та працювати попри тяжкі воєнні умови — новий виклик для українських HR. 

Як показало опитування, яке компанія PERKSET провела серед своїх партнерів та клієнтів, співробітники в останній час стикаються з такими проблемами:

  • Труднощі з концентрацією уваги — 35%.
  • Страх невизначеності, розгубленість, переддепресія — 27%.
  • Проблеми зі сном — 20%
  • Зниження енергії, постійна сонливість — 14%.
  • Відсутність позитивних емоцій — 12%.
  • Труднощі у спілкуванні – 8%.

Впевнені, що ви, як HR, впізнали портрет й вашого співробітника. Як ніколи раніше стають актуальними завдання зі згуртування команди, підтримки оптимізму, гарного фізичного стану, а іноді й душевного спокою. 

Звісно, зараз власники та менеджмент не будуть чекати від співробітників «рекордів» та повністю виконаних KPI.

Задача мінімум на сьогодні – повернути людей до нормального функціонування, дати їм змогу ефективно працювати та допомагати країні щонайменше на економічному фронті.

Тож багато компаній шукають можливості розв’язувати нові проблеми, які з’явилися одночасно з війною.

Як підбадьорити команду під час війни?

На жаль, не в наших силах зробити так, щоб головний стресовий фактор – війна – закінчилась сьогодні. Але можна забезпечити щонайменше турботу про здоров’я (легкий доступ до ліків та медичних послуг), спробувати налагодити процес надання дружньої людської підтримки, організувати активності, які будуть діяти як «енергетичний коктейль» та бадьорити дух.

Існує багато занять, які допомагають взяти під контроль стрес, наповнити життя новим змістом та перезавантажитися. Але, якщо раніше компанії звертали на них увагу тільки у рамках відстеження «work-life балансу» своїх команд, зараз же саме час зосередити на них увагу.

Активності, про які піде розмова нижче, варто додати до корпоративного соцпакета та прямо заохочувати ваших співробітників брати у них участь.

Які активності найбільш ефективні для відновлення рівноваги?

  • Спілкування у позаробочий час

Спілкування – найважливіший спосіб для людини відчути спорідненість та відсутність самотності, а це вже ліки проти багатьох проблем. Під час спільних подій люди мають змогу впевнитися, що схожі труднощі є у всіх, а разом зручно шукати найкращі практики їх подолання. А ще можна проводити час весело!

  • Сесії з психологом індивідуально або у колективі

Психолог, як розумний та теплий співрозмовник, може підняти на поверхню емоції та тривоги, які керують нами та допомогти справитися з ними. Іноді буває страшно вперше «піти до психолога», але знижки та відгуки колег допоможуть здолати страхи.

  • Навчання

Багато хто скаржиться, що когнітивні здібності ніби впали до нуля. Це відбувається через стрес, якій відбирає у нас багато сил. Але саме навчання, отримання будь-яких нових знань та навичок допомагають відволіктися, переключити увагу з переживань на продуктивні заняття. Пам’ятайте: навчатися корисніше, ніж стресувати.

  • Спорт

Кажуть, що наше тіло мудріше за нас. Але ми не завжди прислухаємось до його потреб, головними з яких є рух та фізичні навантаження. Скарги на сонливість та відсутність енергії зникають всього через годину активних занять у спортзалі.

Головне — слід памʼятати: команда нині, як ніколи потребує підтримки та турботи, яку необхідно їй надати, адже саме люди є найбільш важливим ресурсом кожного бізнесу.

Але ми також розуміємо, що спеціалісти з HR відділу – такі ж самі люди, яким зараз непросто виконувати свою роботу через загальні для всіх труднощі, пов’язані з війною. Полегшити планування та організацію подій для колективу може застосунок PERKSET.

Він розроблявся в мирний час для управління корпоративними бенефітами. Та наразі його роль змінилася: застосунок полегшує комунікацію HR з командою, та містить пакет бенефітів, які можна використовувати як власні.

На період війни підключення та користування додатком для всіх компаній безкоштовне – це наш внесок в перемогу.

Нехай система бенефітів, яка вже існує або зовсім нова, надихає вашу команду на роботу, ваша компанія заробляє, виплачує зарплату та податки. Саме завдяки цьому Україна перемагатиме на економічному фронті.