Багато роботодавців у 2020-2021 роках переглянули пакети пільг та компенсацій, зокрема, через перехід команд на ремоут. Які актуальні бенефіти компанії наразі можуть запропонувати віддаленим співробітникам?

1. Організація робочого процесу

Або його поліпшення. Поцікавтеся, чи має працівник необхідне програмне та технічне забезпечення. Роботодавець повинен бути певен, що у співробітника є потрібні для роботи:

  • технічні пристрої (комп’ютер/ноутбук; web-камера; мікрофон, навушники/колонки);
  • системи управління проєктами («Бітрікс24», Trello, Worksection);
  • месенджери (Skype, Telegram, Slack);
  • сервіси відеозв’язку (Zoom, Slack, Hangouts);
  • сервіси для спільної роботи (Google Docs, Evernote, Office 365);
  • програми віддаленого доступу (TeamViewer, Splashtop);
  • антивірусні програми тощо.

Використання цих сервісів і пристроїв допоможе налагодити комунікацію між співробітниками та організувати ефективний робочий процес. Якщо певні складові відсутні – забезпечте ними.

2. Гнучкий графік

За віддаленого режиму роботи працівникам складно працювати протягом основного робочого часу (наприклад, з 9:00 до 18:00), адже вдома є фактори, які час від часу відволікають від роботи. Дозвольте працівникам скласти графік роботи на власний розсуд, якщо це можливо. Важливо узгодити його заздалегідь, щоб у керівників була можливість планувати роботу, а також коригувати графік, якщо виникне необхідність. Звичайно, все залежить від професії, посади – гнучкий графік можна запропонувати не всім працівникам.

3. Скорочені робочі години

Дозвольте віддаленим співробітникам раніше закінчувати роботу щоп’ятниці протягом, наприклад, весняно-літнього сезону. Це дозволить більше часу приділити сім’ї (важливо підтримувати баланс роботи та особистого життя), відпочити, трохи більше часу проводити на свіжому повітрі та налаштуватися на вихідні.

4. Оплачувана відпустка працівникам-волонтерам

Заохочуйте до добрих справ. Виділіть співробітникам, які займаються волонтерською діяльністю, певну кількість годин на тиждень/місяць для того, щоб вони спокійно могли добровільно допомоги іншим людям, тваринам тощо.

5. Тривала додаткова відпустка

Ще одна можливість порадувати віддалених співробітників та налаштувати їх на тривалу співпрацю, а отже – на добросовісне виконання робочих обов’язків. Запропонуйте додаткову відпустку (тривалістю два тижні-місяць) після, наприклад, 5 років безперервної роботи, або відпустку тривалістю один-два місяці після 10 років стажу.

6. Навчання коштом компанії

Наразі співробітники без проблем можуть онлайн пройти безліч курсів, лекцій тощо. Візьміть на себе частину витрат співробітників на навчання та розвиток. Дайте можливість підвищити кваліфікацію без відриву від основної роботи, навіть віддалено.

7. Оплата таксі/корпоративний трансфер/оплата пального

Оскільки проїзд у громадському транспорті час від часу для працівників некритичної інфраструктури заборонено, а деяким співробітникам в офіс періодично з’являтися потрібно, запропонуйте їм можливість доїхати на роботу та з роботи на таксі чи організуйте трансфер. Для співробітників, які мають власні авто, – це може бути компенсація пального на період карантину.

8. Автобенефіти

Організуйте чищення, мийку, обслуговування автомобіля співробітника. Звичайно, повинен бути ліміт для кожного працівника на послуги, щоб не виникало питань та відчуття несправедливості серед співробітників.

9. Безкоштовні обід та вечеря

Багато компаній забезпечують співробітників в офісі безкоштовною кавою, безалкогольними напоями, легкими закусками, снеками, свіжими фруктами протягом робочого дня. За віддаленого режиму роботи попіклуйтеся про співробітників також та організуйте доставку додому. Наприклад, обідів, фруктів кілька разів на тиждень, місячним запасом кави та чаю. Так проявите турботу. Або ж подбайте про вечерю, адже не завжди у співробітників є час готувати після робочого дня. Організуйте доставку готових страв.

10. Сніданки для дітей

Поки співробітники працюють вдома, а їхні діти не відвідують школу та садок, організуйте для дітей співробітників доставку готових сніданків на період карантину. Це значно полегшить життя батькам. Варто зазначити, що так ви можете підтримати інші компанії в період карантину, наприклад, кафе та ресторани.

11. Healthy life

Під час жорсткого локдауну відвідувати фітнес-клуб чи тренажерний зал працівники не мають змоги, проте після його завершення можна запропонувати співробітникам оплатити повністю або частково абонементи. Під час локдауну також можна оплатити онлайн-заняття з персональним тренером, відшкодувати витрати на товари, необхідні для занять спортом вдома: килимок для йоги, гантелі, фітбол.

Також актуальна компенсація опцій щодо ментального здоров’я, наприклад, роботи з психологом.  

12. Часткова оплата житла та комунальних послуг

Деякі компанії забезпечують іногородніх співробітників житлом. Усім віддаленим співробітникам компанії винайняти житло не вдасться, проте частково покрити витрати за комунальні послуги більш реально. Адже збільшення сум у платіжках відбувається, зокрема, і через роботу вдома (додаткові витрати на електроенергію тощо).

13. Послуги няні

Дозвольте працівникам, які мають малолітніх дітей, працювати за гнучким графіком. Якщо є можливість, виділіть кошти на покриття витрат на послуги нянь (хоча б кілька годин на день чи тиждень).

14. Клінінгові послуги

Порадуйте своїх співробітників: раз на два тижні викличте професійну клінінгову компанію, яка наведе порядок удома, а у співробітників з’явиться більше часу на сім’ю та відпочинок.

15. Подарунки до свят

Даруйте приємні презенти віддаленим співробітникам до свят. Організуйте доставку подарунків додому.