Комісія із соціального страхування: порядок створення та документальне оформлення. Вікторія Галкіна

Кожний працівник має право на оплату листка непрацездатності та інші види матеріальної допомоги й соціальних послуг. Саме для їх надання на підприємстві має бути створено комісію із соціального страхування, адже на підставі рішення зазначеної комісії призначається або не призначається матеріальна допомога працівникам. У статті розглянуто, яким чином створюється комісія, як вона здійснює свою діяльність та які документи мають бути оформлені.

Особливості роботи вахтовим методом. Олександр Клименко

Робота вахтовим методом до цього часу регулюється переважно НПА колишнього СРСР. Які ж особливості правового регулювання роботи вахтовим методом і чим вона відрізняється від роботи в інший спосіб – розглянуто в статті.

Порядок надання відпустки за рахунок працівника. Галина Фольварочна

Законодавством передбачено достатній перелік підстав для надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, багато з яких надаються в обов’язковому порядку. Про підстави надання цих відпусток, їх тривалість та якими нормами законодавства при цьому слід керуватися – у статті.

Актуальні питання оплати листків непрацездатності. Ольга Гуменюк

У статті у формі відповідей на запитання розглянуто ситуації, пов’язані з особливостями оплати листків непрацездатності. Зокрема з’ясовано питання щодо повернення допомоги по вагітності та пологах, якщо жінка звільняється за власним бажанням у період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами; виправлення помилки, допущеної під час заповнення зворотного боку листка непрацездатності; дій кадрової служби в разі надання працівницею листка непрацездатності, в якому зазначено, що їй видано новий листок непрацездатності тощо.

Трудові книжки: вносимо записи правильно. Ярослава Паньків

Формулюючи запис до трудової книжки фахівець кадрової служби послуговується трудовим, пенсійним законодавством та підзаконними актами. Тож у статті розглянуто формулювання запису до трудової книжки, що підтверджує право працівника на пенсію за віком на пільгових умовах, а також наведено зразки записів про роботу надомника, сезонну та тимчасову роботу та роботу у фізичної особи.

Запізнення на роботу: види відповідальності та оформлення. Ірина Красовська

Кожного працівника під час прийняття на роботу ознайомлюють з правилами внутрішнього трудового розпорядку, одним з яких є вчасний прихід на роботу. Але майже на кожному підприємстві є працівники, які порушують це правило й запізнюються, – хтось одноразово, а хтось – систематично. У статті з’ясовано, як у таких випадках притягнути порушника до дисциплінарної відповідальності та як це правильно оформити.

Про «шкідливість» відпустки за роботу за комп’ютером. Галина Фольварочна

У дев’ятій події кадрового роману на прикладі практичної ситуації, що виникла на підприємстві, розглядаємо питання щодо встановлення правильного строку відпусток для працівників, які працюють за комп’ютером.

Вимоги до працівників служби безпеки підприємства. Олександр Носіков

Стабільний розвиток, ефективне функціонування та конкурентоспроможність підприємства, установи, організації насамперед залежать від безпеки його господарської діяльності. Ця сфера роботи підприємства охоплює його фінансово-економічну, інформаційну безпеку, охорону власного майна та посадових осіб, права на інтелектуальну власність та їх захист тощо. У статті розглянуто складові системи безпеки, що постійно оновлюються в умовах сучасних потреб конкурентоспроможного виробництва, та вимоги до окремих працівників служби безпеки підприємства.

Про пенсійне забезпечення в запитаннях та відповідях. Галина Мастюгіна

У статті у формі відповідей на запитання з’ясовуються деякі особливості пенсійного забезпечення працівників. Зокрема розглянуто питання щодо зарахування до страхового стажу часу навчання у вищих навчальних закладах; зміни розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника в разі працевлаштування особи, яка отримує таку пенсію, та питання щодо права на підвищення до пенсії особи, батько якої був репресований, а згодом реабілітований.

Комплектування архіву. Олена Замкова

У межах теми, присвяченої вимогам до комплектування архіву, розглянуто можливий максимальний склад документів архіву підприємства, граничні строки зберігання архівних документів на підприємстві до передання їх на державне зберігання, вимоги до оформлення справ, що підлягають передаванню в архів, а також порядок безпосереднього приймання справ до архіву.

Гейміфікація в управлінні персоналом: успішний досвід та кілька порад

Гейміфікація продовжує набувати популярності серед українських HR-фахівців. Що це – просто мода чи справді корисний і потрібний HR-інструмент? У чому секрет її популярності, з якою метою вона застосовується та яких правил при цьому потрібно дотримуватися? На ці та інші запитання відповідає Катерина Бандуровська, HR-партнер компанії Luxoft. 

Культура управління: вже не раби, але ще й не роботи. Станіслава Стефановська

Як ви вітаєте гостей у своєму офісі, магазині, ресторані? Як ви звертаєтеся до клієнтів та гостей? Що кажете про підрядника, який раптово припинив переговори? Що ви кажете своєму співробітнику, коли він повідомляє, що захворів? До чого ви готуєте свій персонал? Як ставите завдання? Як звільняєте? Що кажете услід тим, хто пішов від вас? Ці та безліч інших «як» і «що» наповнюють змістом абстрактне поняття «культура управління», три основних «закони» якого й розглянуто в статті.

Планування робочого дня кадрового менеджера. Людмила Богуш-Данд

Як все встигнути й не відкладати на потім? Запам’ятайте, що встигнути все неможливо. Адже ми не можемо розтягнути час, у нас з вами його обмежена кількість, і це означає, що доведеться навчитися встигати зробити те, що потрібно, сьогодні. Тож у статті розглянуто кілька правил, виконання яких допоможе вам робити те, що ви хочете, а ввечері відчувати себе задоволеними і щасливими, а не виснаженими й нещасними.