Анонс журналу «Кадровик України» № 7, 2018

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Право на звільнення під час відпустки. Галина Фольварочна

Згідно із законодавчими нормами звільнити працівника під час відпустки за ініціативою роботодавця неможливо, однак працівник вправі сам ініціювати своє звільнення. Це можна зробити як без жодних пояснень, так і з зазначенням певної поважної причини. Також звільнення під час відпустки може відбуватися за домовленістю сторін. Тож у статті з’ясовано, як звільнити працівника під час відпустки, та розглянуто випадки, за яких звільнення відбувається в останній день її використання.

Переїзд на роботу в іншу місцевість. Наталія Панченко

У роботодавця може виникнути необхідність змінити місце діяльності та переїхати до іншої місцевості. Це матиме низку наслідків як для працівників, так і для роботодавця. Тому в статті розглянуто особливості попередження працівників про переїзд до іншої місцевості, гарантії, надання яких передбачено законодавством у таких випадках, нюанси кадрового оформлення переїзду та інші питання, пов’язані зі зміною місця роботи.

Страховий стаж для оплати листка непрацездатності: зміни. Микола Постернак

Продовжуємо серію публікацій, у яких висвітлюються питання соціального страхування стосовно виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. У запропонованій статті автор детально зупиняється на особливостях визначення страхового стажу для обчислення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності за різні періоди роботи з урахуванням останніх змін у законодавстві. Також автор коментує зміни, внесені до порядку організації ведення реєстру застрахованих осіб.

Правила зменшення заробітної плати. Галина Фольварочна

У сьомій події кадрового роману на прикладі практичної ситуації, що виникла на підприємстві, розглянуто порядок кадрових дій у разі необхідності зменшення заробітної плати директору та головному бухгалтеру підприємства.

Зміни в пенсійному забезпеченні артистів. Галина Мастюгіна

Постановою КМУ від 14 березня 2018 р. № 161, яка набрала чинності в березні цього року, до Переліку посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, було внесено зміни. Тож у статті наведено нові умови, за яких артисти набувають права на пенсію за вислугу років.

Звільнення працівників: проблемні моменти. Олександр Клименко

Час від часу кадровикам доводиться оформлювати звільнення працівників за різними підставами. Незважаючи на те що такі дії потребують дотримання окремих вимог законодавства, оформлення певних документів та здійснення кадрових процедур, існують загальні законодавчі вимоги щодо порядку оформлення розрахунку зі звільненими працівниками, які й розглянуто в статті. Крім того, автор з’ясовує особливості оформлення звільнення так званих конфліктних працівників, а також проблемні моменти процедури звільнення та можливість їх вирішення.

Облік документів архіву підприємства. Олена Замкова

У статті розглянуто, які існують вимоги до обліку документів в архіві, що таке обліковий документ, яким чином здійснюється облік, як правильно оформити паспорт архіву та як довго слід зберігати описи справ з кадрових питань.

Зарахування відпустки до стажу педагогічної роботи. Олена Морєва

У статті розглянуто, чи зараховується провідному фахівцю Департаменту охорони здоров’я обласної держадміністрації до педагогічного стажу роботи для виплати надбавки за вислугу років час його перебування у щорічній відпустці, отриманій за викладацьку роботу в коледжі, в разі виконання ним педагогічного навантаження протягом навчального року з погодинною оплатою праці.

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Галина Мастюгіна

У статті розглянуто особливості проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжують працювати, та особам, які звернулися за перерахунком пенсії із відповідною заявою, а також з’ясовано нюанси перерахунку пенсії за віком на пільгових тощо.

Персонал відділу транспорту. Олександр Носіков

Підбір персоналу для транспортного відділу підприємства переважно залежить від тих завдань, які покладаються на цей підрозділ. Новітні підходи до організації транспортного господарства передбачають поєднання технічних та логістичних завдань, але в діяльності більшості підприємств логістика виконує переважно допоміжні функції. Тому в статті розглянуто кадрові питання, що постають під час роботи відділу транспорту в традиційному його розумінні.

Зразок Положення про кадрову політику

Що таке залученість і як її досягти? Вікторія Бузник

У статті висвітлено питання залученості персоналу, яка, по суті, є малоформалізованими почуттями, які людина відчуває стосовно своєї роботи в організації. Щоб детально розібратися з поняттям залученості, автор радить використовувати модель, яку Gallup Inc. застосовує для своїх опитувань, та докладно аналізує складові цієї моделі.

Звільнення персоналу: кілька порад керівнику та HR-менеджеру. Наталія Ковальова

Ні для кого не секрет, що зруйнувати легше, ніж створити. Можна витратити багато зусиль на створення бренду роботодавця, але потім завдати йому серйозної шкоди неправильним звільненням працівників. Грамотне розставання не менш важливе, ніж грамотний підбір персоналу. Про це детальніше – в статті.

Більше інформації читайте в журналі «Кадровик України» №7, 2018 р.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password