Анонс журналу «Кадровик України» № 5, 2018

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Зарахування до стажу періоду служби в ЗСУ. Юрій Васильєв

У статті автор розглядає питання стосовно зарахування до страхового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності періоду проходження служби в Збройних силах України.

Табельний облік: порядок застосування. Галина Фольварочна

Табель обліку робочого часу вважають одним з досить важливих документів підприємства, адже відповідно до нього бухгалтерія нараховує заробітну плату, яка є винагородою працівникові за виконану ним роботу. Оскільки процес організації та ведення табельного обліку не всім зрозумілий, у статті розглянуто форму табеля та позначки для фіксації відпрацьованого часу й причин відсутності працівника.

Оформлення, видача та оплата листка непрацездатності: відповідальність осіб. Микола Постернак

Розпочинаємо публікацію серії статей, в яких висвітлюватимуться питання соціального страхування по тимчасовій непрацездатності. У цій статті розглянуто порядок опрацювання листків непрацездатності, які подають працівники на підприємство для оплати. Сподіваємося, що поради експерта з питань соціального страхування стануть вам у пригоді та допоможуть правильно й своєчасно вирішувати питання, що виникають під час оформлення соціальних виплат.

Фондування документів архіву підприємства. Олена Замкова

У статті розглянуто, які види фондів можуть утворюватися на підприємстві, які чинники впливають на визначення фондової належності документів підприємства, як правильно визначити хронологічні межі фонду та крайні дати його документів, а також які існують схеми систематизації справ у межах архівного фонду та яку саме схему доцільно обрати для систематизації кадрової документації, зокрема особових справ.

Відповіді на запитання

Чи може підприємство залучати працівницю, яка виховує дитину до 14 років, до робіт у нічну зміну?

На яку тривалість щорічної відпустки за період проходження військової служби має право демобілізований працівник?

Призупинення роботи та її режим під час скорочення штату. Галина Фольварочна

У п’ятій події кадрового роману на прикладі практичної ситуації, що виникла на підприємстві, розглянуто можливість зміни режиму роботи, а саме встановлення неповного робочого часу, під час дії попередження про скорочення, та можливість запровадження простою для працівників, які не можуть бути забезпечені роботою в повному обсязі.

Право на додаткову соціальну відпустку. Лідія Басмат

Роботу кадровиків зазвичай вважають рутинною, адже відбувається поступове звикання до стандартних ситуацій та шаблонних рішень. Проте все частіше таким фахівцям доводиться вирішувати питання, не схожі на звичні. Саме таке питання щодо можливості надання додаткової соціальної відпустки матері двох дітей віком до 15 років й розглянуто в статті

Основне про підсумований облік робочого часу. Таміла Радченко

У статті розглянуто основні положення про підсумований облік робочого часу, зокрема питання його обліку, складання графіків змінності за такого режиму праці та врахування надурочної роботи й роботи у вихідні та святкові дні тощо.

Тимчасові та сезонні працівники: прийняття на роботу й оплата праці. Ірина Красовська

Як правило, переважна більшість працівників працевлаштовуються на постійну роботу. Однак виникають ситуації, за яких роботодавець має лише тимчасову потребу в певному працівникові або коли робота виконується не постійно, а протягом сезону, через що її виконавець потрібен також лише на цей період. Чи відрізняється прийняття на роботу тимчасових і сезонних працівників від постійних та як оплачувати їх працю та тимчасову непрацездатність, розглянуто в статті.

Підбираємо професії юридичної сфери. Олександр Клименко

На багатьох підприємствах, в установах, організаціях функціонують або юридичні служби у вигляді окремих структурних підрозділів, або ж виконання їх функцій покладено на фахівців, які обіймають посади юрисконсультів чи юристів. Про те, як кадровикам правильно визначити й не помилитися під час підбору професійної назви роботи зі сфери юридичної діяльності та під час оформлення відповідних кадрових документів, а також про завдання й обов’язки деяких фахівців цієї галузі – у статті.

Програми подання звіту за формою № 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці». Євгеній Губа

На сьогодні не всі звіти можна подати засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб підприємства згідно з вимогами законодавства, незважаючи на очевидні переваги такого способу подання звітності. Утім, форму № 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці» вже давно можна здавати в електронному вигляді. Тож у статті детально розглянуто одну з програм для подання цього звіту.

Зразок Інструкції з охорони праці в установі (організації)

«Гарячі» нюанси оформлення неповного робочого часу. Тетяна Заглада

Управління персоналом у стилі happiness. Ірина Примак

Щастя на роботі – неоднозначна тема, і багато хто до неї ставиться досить скептично. Це й не дивно, адже нас виховували так, що щастя асоціюється лише із сім’єю, відпочинком, багатством чи стабільністю, але аж ніяк не з роботою. Однак тема щастя працівників стає все актуальнішою для багатьох українських компаній. Тож у статті автор з’ясовує, чому тема корпоративного щастя така популярна останнім часом і що потрібно працівникам для щастя на роботі.

Дистанційна робота та гнучкий графік без втрати якості командної взаємодії. Олександр Сударкін

Дистанційна робота в усьому світі набирає обертів. І Україна не відстає від світових тенденцій, адже можливості для переведення частини співробітників на віддалені робочі місця у вітчизняних компаній є. Які ж існують аргументи «за» та «проти» переведення працівників або навіть команд на режим роботи за межами офісу, а також про інструменти, які створюють можливість працювати віддалено, та про особливості управління дистанційними колективами – у статті.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password