Відрядження за кордон. Олена Ткаченко

Про те як оформляються відрядження за кордон, як підтверджуються витрати та про інші особливості дізнайтесь зі статті.

Законодавство про освіту: основне для кадровика. Олександр Клименко

Знання законодавства про освіту допоможе кадровикам правильно формулювати кваліфікаційні вимоги до працівників у документах підприємства (посадових інструкціях, профілях посад, положеннях про структурні підрозділи, положенні про конкурсний відбір тощо), а також правильно аналізувати документи про освіту, які згідно із законодавством зобов’язані пред’являти працівники під час оформлення на роботу. Крім того, володіти знаннями щодо законодавства про освіту необхідно кадровикам навчальних закладів, оскільки на підставі його норм можуть готуватися кадрові рішення щодо різних категорій працівників цих закладів, у т. ч. визначатися їх обов’язки, права, відповідальність тощо. Докладніше про це – у статті.

«Чорнобильці» та прирівняні до них категорії: трудові пільги та компенсації. Ірина Красовська

Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи чи іншим чином постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, державою гарантовано певні пільги, компенсації, різні види допомоги тощо. Частина з них надається працюючим громадянам за місцем їх роботи. У статті розглянуто, яким питанням мають приділити особливу увагу роботодавці, якщо на підприємстві працюють «чорнобильці» або інші категорії працівників, прирівняних до них.

Особливості японської системи управління персоналом. Олександр Клименко

Економіка України все більше стає пов’язаною зі світовою. Це призводить до того, що вітчизняні підприємства частіше залучають до роботи іноземних менеджерів з персоналу (або українських менеджерів, які пройшли навчання та підготовку за кордоном) зі своїми підходами в цій сфері, що можуть суттєво відрізнятися від тих, що традиційно склалися на більшості підприємств нашої країни. Зокрема, від звичної української значно відрізняється так звана японська система управління персоналом, основні риси якої й розкрито в статті.

Завдання та права архівного підрозділу. Олена Замкова

У статті розглянуто основні завдання й права, які надаються архівним підрозділам підприємств, що здійснюють тимчасове або постійне зберігання архівних документів з різними видами носіїв інформації.

Вимоги до оформлення штатного розпису. Олена Замкова

У статті розглянуто загальні вимоги до розроблення штатного розпису, склад його реквізитів та особливості їх оформлення, а також специфіку оформлення тексту штатного розпису.

Подолання перешкод. Відмінності між стажуванням та випробуванням. Галина Фольварочна

У новій рубриці, яку журнал розпочав із січня, в легкій формі розповідаємо про непрості ситуації, з якими кадровики стикаються у своїй щоденній роботі, та даємо поради щодо того, як їх вирішити, не порушуючи законодавчих норм. Цього разу розглядаємо відмінності між поняттями «стажування» та «прийняття на роботу з випробувальним строком», через які й виникла плутанина в ситуації, описуваній в четвертій події роману.

Кадровий облік в 1С. Тетяна Федорова

Розпочинаємо цикл публікацій, присвячений роботі в програмі 1С, а точніше в конфігурації «1С:Зарплата та управління персоналом». Оскільки програми сімейства 1С періодично змінюються та оновлюються, у статті використовуватиметься конфігурація в редакції 2.1 (реліз 2.1.45.3, випущений 26 січня 2017 р.). У цій статті йдеться про основні терміни та порядок першого запуску програми.

Трудові книжки: записи про переведення. Ярослава Паньків

У попередньому номері журналу було з’ясовано, як слід виправляти неправильні або неточні записи про прийняття на роботу У пропонованій статті розглянуто основні положення законодавства щодо переведення, його організаційні аспекти та наведено зразки записів про переведення в трудовій книжці.

Гнучкий режим робочого часу. Лідія Басмат

У статті розкрито зміст поняття «гнучкий режим робочого часу» та з’ясовано, в яких випадках він може запроваджуватися, особливості роботи працівників у разі встановлення їм гнучкого режиму робочого часу, порядок оформлення документів та оплати праці, а також чи зберігається такий режим роботи за працівником у разі направлення його у відрядження.

Працівники відділу бухгалтерії: завдання та обов’язки. Олександр Носіков

Аналіз організації роботи в підрозділах бухгалтерської служби вітчизняних підприємств свідчить про наявність суто кадрових чинників, що певною мірою є причиною незадовільних результатів діяльності бухгалтерії. Так, в обов’язки головного бухгалтера можуть входити не тільки функції ведення бухгалтерського обліку, складання звітності, податкових декларацій, а й виконання роботи з оформлення договорів, консультування, вирішення питань кадрового діловодства. Тож у статті автор розглядає завдання та обов’язки деяких працівників бухгалтерської служби та наводить перелік організаційно-технічних заходів з метою підвищення результатів діяльності бухгалтерії.

І знову зміни! Запроваджуємо правильно. Оксана Щур

Стародавнє прокляття «Щоб ти жив в епоху змін» торкнулося нас не на жарт. Те, що відбувається сьогодні в Україні, та й у світі в цілому, складно назвати стабільною ситуацією. І якщо раніше ми знали, чого очікувати та як планувати свою роботу, то зараз всі живемо ніби над жерлом постійно діючого вулкана. Здається хаос – це єдине, що є постійним. Але чи так все безнадійно? З’ясуємо це в статті.

Мотивація персоналу: сфера впливу HR-менеджера. Євгенія Квітка

Що змушує людину працювати? Що змушує її добре працювати? Чому працівники обирають ту чи іншу компанію й витрачають більшість свого часу, енергії й натхнення задля процвітання чийогось бізнесу? Навряд чи ми зможемо знайти відповіді на всі запитання, однак мета цієї статті – не стільки відповіді, скільки актуалізація самих запитань, адже всім відомо, що правильно поставлене запитання – це половина відповіді.