Програми для подання звітності кадровиком. Євгеній Губа

Зазвичай кадровики складають або беруть участь у складанні певних звітів. І, як правило, окремою програмою для подання звітності вони не користуються, а застосовують бухгалтерські сервіси. Тому в статті розглянуто, як створити та подати повідомлення про прийняття працівника на роботу безкоштовно за допомогою електронного кабінету платника податків або ж платно – за допомогою однієї з програм подання звітності та які при цьому виникають особливості.

Відповідальність за неподання звітності у 2018 році. Галина Фольварочна

У січневому номері журналу в таблицях ми наводили інформацію про подання звітності підприємствами у 2018 р. Було вказано назви звітів, терміни та форми їх подання, а також надано рекомендації щодо їх заповнення. За неподання згаданої звітності на керівників підприємств або їх підлеглих накладається певна відповідальність. Докладніше про це – у статті.

Неповний робочий час: відпустки та оплата непрацездатності. Ірина Красовська

Майже на кожному підприємстві є працівники, які працюють на умовах неповного робочого часу. При цьому такий режим робочого часу може бути їм встановлено як з власної ініціативи, так і з ініціативи роботодавця. Тож у статті з’ясовано, як впливає робота на умовах неповного робочого часу на надання відпусток та розрахунок відпускних, а також на оплату за листком непрацездатності.

Внесення виправлень у книгу обліку руху трудових книжок. Галина Фольварочна

У четвертій події кадрового роману на прикладі практичної ситуації, що виникла на підприємстві, розглянуто порядок та особливості заповнення й внесення змін до книги обліку руху трудових книжок та вкладишів до них.

Відкликання з відпустки. Лідія Басмат

Інколи в роботі кадровиків трапляються ситуації, коли керівник підприємства дає розпорядження підготувати проект наказу про відкликання працівника з відпустки у зв’язку з виробничою необхідністю. Як правило, це відбувається тоді, коли працівник певного відділу перебуває у відпустці, і водночас ще один працівник цього ж відділу звільняється чи йому відкривають листок непрацездатності тощо. Тож у статті з’ясовано, чи є відкликання працівника з відпустки в такому випадку правомірним.

Присвоєння педагогічного звання вихователю ДНЗ. Олена Морєва

У статті автор роз’яснює, в яких випадках існує можливість присвоєння педагогічного звання за підсумками атестації вихователю закладу дошкільної освіти, який працює не за фахом.

Знищення документів на підприємстві. Олена Замкова

Як правильно називається акт про знищення документів на підприємстві та які існують вимоги до його підготовки? Який шлях проходить цей документ від створення його проекту до затвердження та які особливості знищення первинної фінансової й бухгалтерської документації? Які існують методи безпосереднього знищення документів на підставі відповідного акта? Про все це – у статті.

Застосовуємо «штатну» термінологію та документи правильно. Олександр Клименко

Кадровики добре знайомі з таким важливим для кожного підприємства організаційним документом, як штатний розпис. При цьому не всі з них мали справу з таким спорідненим йому документом, як структура та штатна чисельність. Крім того, у деяких кадровиків можуть виникати труднощі із розумінням поняття «штат» та інших похідних від нього термінів, які часто застосовуються в різних нормативно-правових актах сфери праці та кадрового діловодства. Тож у статті розглянуто відповідну термінологію та документи.

Кадровий облік в 1С: робота з документами. Тетяна Федорова

Продовжуємо цикл публікацій, присвячених роботі в програмі 1С, а точніше в конфігурації «1С:Зарплата та управління персоналом» (ЗУП). У статті розглянуто роботу з документом «Прийняття на роботу в організацію» у ЗУП.

Готельна справа: персонал. Олександр Носіков

У статті розглянуто вимоги до деяких посад керівників готельної сфери, а також завдання та обов’язки лінійного персоналу, які передбачені Класифікатором професій.

Зразок Положення про атестацію працівників

Три підходи до створення системи мотивації персоналу. Олег Бариш

Чимало HR-фахівців під мотивацією персоналу мають на увазі виключно гроші. У деяких компаніях навіть у внутрішніх документах заробітна плата називається «мотивацією». Та й керівники компаній також часто під словом «мотивація» розуміють «платити більше». Тож детальніше про мотивацію персоналу – у статті.

«HR стає складнішим і вимагає нових підходів до управління людьми»

Учорашніх навиків уже занадто мало, щоб бути успішним сьогодні, не кажучи вже про завтра. Бути тими, хто не просто «встигає» за змінами, а й самі є їх творцями – виклик для сучасних компаній. В усі часи люди були найважливішим потенціалом, і сьогодні цей факт стає все очевиднішим. Про те, як змінюється погляд на управління персоналом в Україні та світі, про останні тенденції й сучасні виклики для HR-фахівців – у розмові з Олександром Кучеренком, директором з управління персоналом холдингу ДТЕК.