Переведення годинника: вплив на робочий процес. Галина Фольварочна

Незважаючи на те, що до цього часу в нашій державі не вщухають дискусії щодо переходу на зимовий та літній час, в останні вихідні березня необхідно буде перевести стрілки годинника на одну годину вперед. Для певних категорій працівників таке переведення позначиться на відпрацьованому часі. Кого це може стосуватися та як правильно обліковувати цей час – у статті.

Звільнення під час хвороби. Галина Фольварочна

У третій події кадрового роману на прикладі практичної ситуації, що виникла на підприємстві, розглянуто варіанти звільнення працівника, прийнятого за строковим трудовим договором, у разі його нез’явлення на роботу протягом тривалого часу внаслідок тимчасової непрацездатності.

Виплата грошової компенсації замість відпустки. Ірина Красовська

Відповідно до Конституції України та трудового законодавства кожний працівник має право на відпустку. Законодавством також передбачено, що за бажанням працівника частина щорічної відпустки може бути замінена грошовою компенсацією. Яким категоріям працівників і які відпустки можна компенсувати, а також як це правильно оформити, розглянуто в статті.

Соціальні відпустки за попередні роки. Галина Фольварочна

Розділом IV Закону про відпустки передбачено кілька видів соціальних відпусток, але не всі з них надаються за попередні роки. Про ті, що можуть бути використані працівниками за таких умов, та про порядок їх надання – у статті.

Експертиза цінності документів на підприємстві. Олена Замкова

У статті розглянуто, з якою метою проводять експертизу цінності документів, чи всі юридичні особи зобов’язані проводити таку експертизу, куди та в які строки слід звертатися для проведення експертизи цінності документів з метою їх можливого віднесення до Національного архівного фонду, якими нормативно-правовими актами та методичними документами слід керуватися під час проведення експертизи та як правильно спланувати роботу експертної комісії, оформити протокол її засідання тощо.

Розірвання строкового договору під час навчальної відпустки. Лідія Басмат

У статті розглянуто ситуацію, за якої основний працівник перериває відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та виходить на роботу, а працівник, який працює в період його відсутності, у цей час перебуває в навчальній відпустці.

Підготовка до конкурсного відбору на посади держслужби. Сергій Зелінський

Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII передбачає процедуру комп’ютерного тестування з питань законодавства. Сьогодні для підготовки до тестування доступні веб-ресурси, які прискорюють процес опанування необхідними знаннями і роблять його зручнішим і, що найголовніше, ефективнішим. Для спрощення пошуку та вибору потрібного електронного інструментарію в статті розглянуто можливості найбільш розповсюджених веб-ресурсів.

Кваліфікаційні категорії й розряди: застосування. Олександр Клименко

Кваліфікаційні характеристики багатьох професій і посад передбачають певне категоріювання, тобто наявність кваліфікаційних категорій або розрядів професій (посад). У яких випадках, які саме та з якою метою вони встановлюються, як їх правильно присвоювати та відображати в кадровій документації – у статті.

Персонал відділу технічного контролю. Олександр Носіков

В умовах перенасиченості товарних ринків контроль за якістю продукції, здійснення якого покладено на фахівців відділу технічного контролю, дає змогу підприємствам успішно конкурувати за ринки збуту та отримувати вищі прибутки. Тож про завдання та обов’язки працівників цього відділу – у статті.

Новації законодавства щодо перевірок. Акт перевірки – 2018. Тетяна Заглада

Бути щасливим на робочому місці. Ольга Пєскова

Які ж свідомі й підсвідомі причини опору роботі, як такій, і які причини опору на робочому місці? Чи можливо створити прийнятні умови для життя та професійної діяльності на робочому місці? Як стати щасливим, просто виконуючи свою справу? На ці та інші запитання автор відповідає в статті.

Зарплатні реалії українського ринку праці. Тетяна Пашкіна

Тема заробітної плати з року в рік у нашій країні набуває все більшої актуальності. Дуже прикро, що Україна за рівнем зарплати з показником 136 євро посідає останнє місце в Європі – нас випередила навіть Молдова (181 євро), не кажучи вже про Білорусь, Російську Федерацію та, звісно, Польщу. Тож сайт rabota.ua проаналізував динаміку зростання пропозицій від роботодавців та очікувань пошукачів стосовно рівня заробітних плат. Про це – у статті

Найважливіша проблема HR, або Як бути корисними для бізнесу. Олег Бариш

У продовженні статті про те, як HR стати корисними для компаній, автор пропонує своє розуміння основних причин нинішньої ситуації у цій сфері, кожна з яких може легко перекреслити ефективність HR і внаслідок яких авторитет і репутація HR-фахівців у деяких компаніях, м’яко кажучи, не надто високі. Також він пропонує кілька порад щодо того, як HR стати корисними для бізнесу.