Електронні декларації посадових осіб. Олексій Кравчук

Цього року державні службовці та посадові особи вдруге (а дехто втретє) подаватимуть щорічну електронну антикорупційну декларацію. До них приєднається низка осіб, які подаватимуть річну декларацію вперше. Докладніше про електронні декларації – у статті.

Обчислення страхового стажу для оплати листків непрацездатності. Микола Постернак

Ключове значення під час визначення розміру оплати за листком непрацездатності має страховий стаж застрахованої особи, тож у статті з’ясовано, що таке страховий стаж, за яких умов та хто його набуває, а також як його тривалість та час набуття впливає на оплату листків непрацездатності.

Подолання перешкод. Сумісництво під час відпустки. Галина Фольварочна

У другій події кадрового роману на прикладі практичної ситуації, що виникла на підприємстві, розглядається можливість прийняття на роботу за сумісництвом на умовах строкового трудового договору бухгалтера цього ж підприємства, який перебуває у відпустці.

Тривала непрацездатність: оформлення та наслідки. Ірина Красовська

У більшості випадків непрацездатність працівників є тимчасовою, але трапляється, що працівник хворіє впродовж тривалого часу. Тож у статті з’ясовано, на які максимальні строки можуть видаватися листки непрацездатності, як їх оформляти та оплачувати, як діяти в разі необхідності замінити працівника, який довго хворіє, та чи можна його звільнити.

«Відповідно до Класифікатора професій»: тлумачимо правильно. Олександр Клименко

 У багатьох нормативно-правових актах, що стосуються питань управління персоналом та/або кадрового діловодства, можна зустріти вимогу щодо необхідності забезпечення відповідності назв посад і професій КП. Деякі фахівці відділу персоналу помилково вважають, що якщо певна назва посади (професії) повністю збігається з будь-якою професійною назвою посади (професії) у КП, можна робити висновок про її відповідність КП. У статті це питання розглянуто докладніше.

Професійна кар’єра фахівців з управління персоналом: досвід США. Олександр Клименко

Фахівців відділу персоналу цікавить їх професійне майбутнє. У США про перспективи фахової кар’єри можна дізнатися із Довідника з професійної перспективи, який, зокрема, містить інформацію про можливе збільшення кількості робочих місць за певними професіями в майбутньому, фактичні рівні зарплат, потрібну освіту для розвитку кар’єри тощо. Процеси глобалізації, в яких провідну роль відіграють компанії зі США, сприяють і тому, що реалії нашої країни поступово наближатимуться до реалій розвитку професійної кар’єри в США. Тому вітчизняних фахівців кадрової справи мають зацікавити перспективи професійного майбутнього їх колег зі США. Про це – у статті.

Доплата за вислугу років бібліотечним працівникам. Олена Морєва

У статті розглянуто питання щодо того, чи встановлюється доплата за вислугу років особі, яку прийнято на посаду бібліотекаря і яка до цього не працювала на посадах, визначених у переліку, наведеному в додатку до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого постановою КМУ від 22 січня 2005 р. № 84.

Пенсії за особливі заслуги перед Україною. Олена Охріменко

З 11 жовтня 2017 р. набули чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 р. № 2148-VIII до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» від 1 червня 2000 р. № 1767-III. Унаслідок внесених змін, зокрема, визначено орган, який призначає пенсії за особливі заслуги перед Україною, та строк, у який така пенсія встановлюється. Про це – у статті.

Кадровий облік в 1С: довідник «Співробітники». Тетяна Федорова

У статті розглянуто роботу з довідником «Співробітники» у конфігурації «1С:Зарплата та управління персоналом», а також особливості роботи з цим довідником у конфігураціях «1С:Управління виробничим підприємством» та «1С:Управління торговельним підприємством».

Працівники відділу інформаційних технологій: завдання та обов’язки. Олександр Носіков

Автор розглядає завдання та обов’язки деяких працівників відділу інформаційних технологій, функції яких полягають в організації збору та обробки інформації, наводить перелік завдань, покладених на зазначений відділ тощо.

Найважливіша проблема HR, або Як бути корисними для бізнесу. Олег Бариш

У статті автор пропонує поміркувати над тим, як складаються загалом справи в HR як у сфері діяльності. Кожного дня там щось відбувається, і якщо ми хочемо розвиватися, ми зобов’язані стежити за цим. Крім того, кожен, хто працює у сфері людських ресурсів, є представником всієї HRфункції, і інколи за справами одного складають думку про можливості й перспективи всіх. Тож у статті розглянуто питання щодо того, як сьогодні складаються справи в HR і як їм стати корисними для компаній.

Початок року – початок нових дій. Оксана Долгова

Багато хто нарікає, мовляв, немає сенсу планувати, адже все стається інакше. Плани – це одне, а життя – це зовсім інше. Але які б зміни не відбувались у вашому плануванні, план все одно має бути. Як же правильно його складати? Насамперед необхідно дозволити собі мріяти, і щоб це було по-справжньому. А для того, щоб у вас виникли бажання, необхідно підняти ваш рівень енергії. У статті розглянуто, як це зробити.

10 перших кроків менеджера з персоналу. Ірина Шуляренко

У статті автор детально розглядає 10 кроків менеджера з персоналу: починаючи зі співбесіди з керівником або власником компанії, знайомства з бізнесом, працівниками і керівництвом та оцінки й аудиту різних систем компанії й закінчуючи корпоративною культурою та планом відновлення власних ресурсів.