Зміни щодо застосування праці іноземців. Таміла Радченко 

Наприкінці вересня набув чинності Закон № 2058, яким внесено суттєві зміни до Закону України «Про зайнятість населення», а саме щодо застосування праці іноземців. Згадані зміни певною мірою мали б вирішити питання, які виникали в українських роботодавців стосовно використання праці цієї категорії працівників. Так це чи ні, з’ясовано в статті.

Навчальні відпустки працівникам-студентам вищих навчальних закладів. Галина Фольварочна

Якщо на підприємстві працює студент, який навчається за денною формою навчання (стаціонар), права на отримання ним відпустки у зв’язку з навчанням законодавством не передбачено. З ним питання щодо надання вільного від роботи часу для навчання вирішується в інший, зручний для підприємства та працівника, спосіб. А от працівнику-студенту, який навчається у вищому навчальному закладі за вечірньою або заочною формами навчання, роботодавець повинен надавати навчальну відпустку та оплачувати її. Про порядок та умови надання такої відпустки, її оплату та оформлення – в статті.

Простій на підприємстві: запровадження та оплата. Ірина Красовська

Трапляється, що через різні причини діяльність підприємства може частково або повністю зупинитися. Серед них фінансові труднощі, відсутність замовлень, аварії, стихійні лиха тощо, без усунення яких процес виробництва не може бути продовжено. У таких випадках, як правило, запроваджують простій. Про види простою, його документальне оформлення та виплати працівникам у зв’язку з виникненням такої ситуації – у статті.

Актуальні питання оплати листків непрацездатності. Ольга Гуменюк

У статті у формі відповідей на запитання розглянуто ситуації, пов’язані з особливостями оплати листків непрацездатності. Зокрема, з’ясовано питання щодо розрахунку страхового стажу для обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати ЛН по вагітності та пологах працівниці, яку переведено на інше підприємство, та щодо того, як вказувати святкові дні під час заповнення зворотного боку ЛН.

Подолання перешкод. Виправлення помилок на зворотному боці листка непрацездатності. Галина Фольварочна

У десятій події кадрового роману на прикладі практичної ситуації, що виникла на підприємстві, розглядаємо питання щодо внесення змін до помилково вказаних відомостей на зворотному боці ЛН.

Угода про асоціацію з ЄС: аналіз питань, пов’язаних з управлінням персоналом. Олександр Клименко

За своїм змістом Угода про асоціацію між Україною та ЄС є великим документом, у якому детально розглядаються різноманітні питання політичної та економічної співпраці між Україною та ЄС, які безпосередньо не пов’язані з повсякденною роботою фахівців кадрового відділу та інших працівників з управління персоналом в Україні. Але Угода містить і питання, які так чи інакше можуть стосуватися роботи згаданих фахівців, особливо тих, які працюють на підприємствах, що здійснюють активну зовнішньоекономічну діяльність.

Підготовка описів справ в архіві підприємства. Олена Замкова

У статті викладено вимоги до складення й оформлення описів справ, сформованих із документів підприємства та переданих на зберігання до його архіву. Зокрема, розглянуто порядок складення річних розділів зведених описів справ підприємства, оформлення підсумкового запису, засвідчувального напису та передмови до архівних описів справ, а також правила нумерації зведених архівних описів.

Кадровий облік в 1С: довідник фізичних осіб. Тетяна Федорова

Продовжуємо цикл публікацій, присвячених роботі в програмі 1С, а точніше в конфігурації «1С:Зарплата та управління персоналом» (ЗУП). У статті розглянуто роботу з довідником «Фізичні особи».

Працівники лабораторій у Класифікаторі професій: завдання та обов’язки. Олександр Клименко

Багато підприємств, установ і організацій мають у своєму складі такі структурні підрозділи, як лабораторії, в яких працюють фахівці різних професій. Разом з тим у КП не передбачено окремого професійного угруповання, яке б об’єднувало назви робіт (посад), що виконують (обіймають) працівники лабораторій. Такий стан справ зі згаданим професійним угрупованням іноді створює для кадровиків труднощі під час підбору назв посад згідно з КП для штатного розпису певної лабораторії, а також під час складання для працівників лабораторій посадових (робочих) інструкцій. Як же правильно розрізняти таких фахівців та не заплутатися під час оформлення кадрової документації? Відповіді на ці та інші запитання – в статті.

Нові кваліфікаційні характеристики

Кваліфікаційні характеристики певних спеціальностей військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, які пов’язані із розмінуванням.

Навчальні відпустки. Тетяна Заглада

Під час навчальної відпустки працівник подав заяву про звільнення, в якій дата звільнення передує останньому дню цієї відпустки. Чи повинен він повернути кошти, виплачені за таку відпустку?

Працівник-студент навчається у вищому навчальному закладі в іншому місті. Чи оплачується йому дорога до навчального закладу?

Управління талантами: сучасні виклики для HR-менеджера. Наталія Пересипкіна

Для досягнення успіху в нинішніх умовах необхідно використовувати талановитих співробітників – основний ресурс, що приносить прибуток компанії. Таланти – це не самоціль бізнесу, а головна конкурентна перевага: геніальні ідеї, амбітні цілі, інновації, затребуваний продукт, успішний бренд – усе це неможливо втілити в життя без кваліфікованої команди. Тож про переваги й недоліки талановитих працівників, про підходи до оцінювання талантів та про рівні управління ними – у статті.

Психологічні аспекти адаптації новачків у компанії. Анна Метельська

Протягом останніх років тривають дискусії про те, що існують неймовірні труднощі із залученням ефективних та талановитих працівників до організацій, як і де шукати лояльних та спрямованих на результат, проактивних людей, як будувати процес підбору персоналу таким чином, щоб залучати найкращих. Але не менш важливе значення має й період адаптації новачка в компанії, який є потужним фундаментом для побудови продуктивної взаємодії між роботодавцем та працівником у майбутньому. Тож у статті автор розглядає балансну модель адаптації новачків, яка є основним інструментом в напрямку позитивної психотерапії та базується на тому, що життєва енергія людини розподіляється між чотирма сферами активності: тіло, діяльність, контакти, внутрішній світ.