Державний бюджет на 2018 рік. Олена Ткаченко

Цього разу Верховна Рада ухвалила Закон про Державний бюджет України на 2018 рік не «під самісіньку ялинку», а заздалегідь. Тож у статті розглянуто ключові його положення.

Надання позик працівникам у грошовій формі. Євгеній Губа

Підприємства недержавної форми власності можуть вільно розпоряджатися власними коштами, в т. ч. надавати позики своїм працівникам, якщо це дозволено установчими документами. Останнім часом підприємства все частіше для залучення цінних спеціалістів включають положення про надання позики без нарахування відсотків до так званого соцпакету. Про те, як надати таку позику з урахуванням норм чинного законодавства та умов готівкових обмежень, як належним чином оформити її надання, які податкові наслідки неповернення позики, – в статті.

Порядок обчислення пенсій «чорнобильцям»-інвалідам. Олена Охріменко

У статті розглянуто механізм обчислення пенсій особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час проходження строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, згідно зі змінами, внесеними постановою КМУ «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 15 листопада 2017 р. № 851 до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23 листопада 2011 р. № 1210.

Питання військового обліку. Юрій Васильєв

У статті автор відповідає на запитання, які стосуються, зокрема, потреби та строків направлення особи, яка приймається на роботу, до військового комісаріату, якщо така особа проживає в одному місті, а зареєстрована в іншому, та можливості прийняття на роботу особи віком понад 65 років, яка не має відмітки у військовому квитку про виключення її з військового обліку. 

Зміни в системі соціального страхування. Микола Постернак

До Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 р. № 1105-XIV в жовтні 2017 р. було внесено низку змін. Тож у статті автор з’ясовує, що саме змінилося, з якого моменту, як та за яких умов необхідно застосовувати зміни на практиці.

Забезпечення працівників спецодягом. Ірина Красовська

У нашій країні контроль за дотриманням норм щодо захисту працівників від несприятливих чинників на робочих місцях законодавчо покладено на роботодавців. Зокрема, вони зобов’язані за власні кошти забезпечити працівників певних професій спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту. Тож у статті розглянуто, кому належить видавати спецодяг, згідно з якими нормами та як документально це оформляти.

Звільнення вагітної після закінчення випробування. Галина Фольварочна 

У першій події кадрового роману на прикладі практичної ситуації, що виникла на підприємстві, розглядаємо можливість звільнення вагітної працівниці під час випробувального строку чи після його закінчення через її невідповідність посаді (виконуваній роботі). 

Прибиральники: завдання та обов’язки. Олександр Клименко

На кожному підприємстві існує потреба у прибиранні його приміщень, окремих робочих місць та прилеглих територій. Працівників, на яких покладено функції з прибирання, можна узагальнено назвати прибиральниками. Тож як правильно підібрати назву професії для штатного розпису для таких робітників та що саме слід передбачити в їх робочих інструкціях, розглянуто в статті. 

Звітність у 2018 році. Галина Фольварочна

Щороку календарний рік фахівців кадрових підрозділів розпочинається із складання планів роботи, яку потрібно виконати передусім. Окрім затверджених графіка відпусток, штатного розпису, заведення нових журналів та виконання іншої поточної роботи постає питання щодо подання різних звітів, у т. ч. статистичних. Про ті з них, у заповненні яких працівники відділів кадрів братимуть участь протягом року, – в статті.

Вимоги до оформлення інструкції з діловодства. Олена Замкова

На завершення циклу публікацій з оформлення різних видів організаційних документів автор розглядає дуже важливий і обов’язковий для всіх юридичних осіб документ – інструкцію з діловодства.

Зміни в нормі тривалості робочого часу на 2018 рік. Галина Фольварочна

У зв’язку із запровадженням нового святкового дня – 25 грудня (Різдва Христового) та скасуванням Дня міжнародної солідарності трудящих – 2 травня змінилися норми тривалості робочого часу на 2018 р., що були опубліковані в № 11/2017. Детальніше про це – у статті.

Зміна № 7 до Класифікатора професій. Олександр Носіков

Наприкінці листопада минулого року набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30 листопада 2017 р. № 1744, яким затверджено Зміну № 7 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, зміст якої полягає в поверненні до КП певних посад (професій) у сфері охорони здоров’я. Це питання й розглянуто в статті.

Емоційний інтелект у менеджменті

Тема емоційного інтелекту в управлінні персоналом не нова, але її актуальність з кожним роком лише зростає. Адже невміле керівництво, а відтак і демотивація персоналу часто спричинені саме недостатнім розвитком емоційного інтелекту керівника. Що саме означає це поняття, чому воно таке важливе і чи можна його розвинути, розмовляємо з Таїсією Василишиною, консультантом з управління бізнесом, кандидатом психологічних наук.

HR-бренд: данина моді чи інструмент розвитку бізнесу. Юлія Шатько 

На сьогоднішній день все популярнішими стають технології, що дають змогу побічно впливати на свідомість і вподобання фахівців на ринку праці. У ситуації глобального дефіциту кадрів вони виходять на перший план, адже дають змогу донести до потенційних працівників інформацію про те, чому вони повинні обрати саме вашу компанію, а співробітники, які вже працюють, – залишитися з вами на довгі роки. Одним з інструментів, спрямованих на правильне позиціонування компанії на ринку, є HR-брендинг. У статті розглянуто, що ж це за інструмент і навіщо взагалі витрачати на нього час.

HR на замітку: ефективний аутсорсинг. Руслана Щербенко

Стрімкий розвиток інформаційних технологій, вдосконалення виробництва, кон’юнктура ринку – ці чинники змушують роботодавців шукати дієвих методів підбору фахівців. Оскільки компанії здебільшого працюють на динамічному ринку, він стимулює їх розвиватися у різних напрямках, адже саме різновекторна стратегія «транслюється» сьогодні низкою великих корпорацій. Для її втілення HR-фахівцям потрібно вміти застосовувати такий новітній інструмент, як аутсорсинг персоналу. Про це – у статті.