Під час пошуку роботи важливо оцінити потенційних роботодавців, щоб знайти комфортне робоче середовище, яке сприятиме вашій продуктивності, ефективності та успіху. Скористайтеся наведеними нижче порадами, щоб дізнатися, як визначити елементи ідеального для себе робочого середовища.

Уважно прочитайте опис вакансії

Опис може дати вам уявлення про середовище, в якому ви будете працювати, наприклад, про загальні щоденні завдання та оточення. Перегляньте очікування роботодавця щодо вашої ролі, щоб знайти елементи культури компанії.

Знайдіть інформацію про компанію в інтернеті

У багатьох компаній є сайт, тож скористайтеся цим ресурсом, щоб дізнатися більше про їхні цінності та цілі, з’ясувати, чи є у них місця для відпочинку або прочитати, чим займаються на тімбілдингах. Ви також можете знайти їхні сторінки в соціальних мережах і подивитися, як вони взаємодіють з клієнтами або іншими зовнішніми сторонами.

Ставте запитання під час співбесіди

Провівши дослідження заздалегідь, ви також можете підготувати кілька запитань, що стосуються робочого середовища, наприклад, яке обладнання ви будете використовувати, чи є поблизу заклади харчування і як вони вважають за краще вирішувати конфлікти в команді.

Відвідайте своє робоче місце

Після співбесіди компанія може запросити вас на екскурсію по своїх об’єктах і подивитися, як це працювати в ній. Не нехтуйте можливістю відвідати середовище, в якому могли б працювати. 

Поговоріть зі знайомими/співробітниками, які працюють у компанії

Якщо ви знаєте теперішніх або колишніх співробітників, зв’яжіться з ними і запитайте, як їм працюється в компанії. Ви можете отримати більше інформації про відносини між роботодавцем і працівником та культуру компанії.

Почитайте відгуки в інтернеті

Багато сайтів, присвячених кар’єрі або пошуку роботи, пропонують вам можливість почитати про досвід інших працівників. Прочитайте позитивні та негативні відгуки, щоб зрозуміти плюси і мінуси, які може запропонувати робота або компанія. Проаналізуйте ці відгуки з точки зору того, як ці елементи можуть вплинути на вас, якщо ви там працюватимете.

Ознайомтеся з трудовим договором або контрактом

Отримавши пропозицію про роботу, ви, швидше за все, ознайомитеся з документами, в яких обговорюються конкретні умови праці. Наприклад, у контрактах зазвичай вказується ваш робочий час, вимоги до роботи та рівень заробітної плати.

Ставте запитання, які вас турбують

Якщо після отримання пропозиції ви відчуваєте, що вам потрібна додаткова інформація про робоче середовище, попросіть представника відділу кадрів або менеджера з найму дізнатися про їхній досвід роботи в компанії.

Читайте ще: В пасивному пошуку: що зробити, аби рекрутери знаходили вас самі?