Сьогодні великої популярності набирає робота у сфері IT. І найбільше в ній приваблює те, що можна самостійно складати графік, працювати з дому та багато заробляти. Але через таку ідеальну картинку, зʼявилось багато стереотипів про галузь IT і її спеціалістів, які зовсім не відповідають реальності. 

Отож, зібрали та спростовуємо найпоширеніші з них.

  • IT – чоловіча професія

Якщо вірити статистиці, то чоловіків більше в цій сфері. Але не через те, що жінкам працювати в ній не можна. Річ у тому, що в суспільстві закорінилася думка, що жінка не вміє логічно міркувати та має менше працювати, бо повинна догоджати чоловіку, прибирати будинок, готувати, доглядати за дітьми тощо. Але часи змінилися, тепер дівчина має всі ті можливості, що й чоловік, і своєю мудрістю, розсудливістю, кмітливістю ніяк не поступається протилежній статі. Просто треба менше вірити в такі навʼязані суспільством твердження та робити те, що подобається.

  • Щоб працювати в IT, треба знати мову програмування та вищу математику

Немає ніякої спеціальної умови, що без відмінних знань математики працювати айтівцем не можна. Людина може логічно міркувати, але не дуже знати математику і цього буде майже достатньо, щоб стати IT-спеціалістом. Але в першу чергу треба мати інтерес і бажання. А навички, досвід, робота та розуміння того, чи це ваше, зʼявляться тоді, коли ви почнете щось робити. 

  • Програмісти заробляють мільйони за байдикування

Вільний графік роботи — це не байдикування, а чудова можливість планувати робочий день залежно від власних потреб. Айтівці можуть прокидатися об 11 та працювати допізна або ж виконати основний обсяг роботи зранку, щоб ввечері приділити час рідним. Але вони працюють (багато!) і роблять неабиякий вклад у розвиток IT-технологій. 

Щодо заробітку, то якщо старатися, можна на будь-якій роботі вийти на хороший заробіток. Просто у сфері IT це можна зробити швидше. Але не майте ілюзій, що в перший місяць отримуватиме понад 1 000$. Усе з часом, досвідом і прикладеними зусиллями. 

Примітка: щоб вийти на хороший дохід, треба вирости до рівня middle, senior чи стати Team Lead (керівником розробників).

  • Айтівець може полагодити компʼютер і роутер

Таку роботу може зробити той, хто розуміється в цьому. Наприклад, майстер з ремонту або ж ваш знайомий, сусід, родич, який знає, що треба робити. Айтівець також може полагодити, але не тому, що це його обовʼязки, а тому, що він десь з такою проблемою вже стикався і може допомогти. А до обовʼязків IT-фахівця відносимо: створення ПЗ, різних програм, додатків, веб-сторінок, налаштування ПЗ, аналіз, верстка й просування сайтів, тестування й створення web-сервісів тощо. 

  • Спеціалісти IT-сфери надають перевагу ПК, а не людям

Бухгалтер проводить багато часу з паперами, вчитель — із дітьми, зошитами, лікар-терапевт — із хворими пацієнтами. Відповідно програміст проводить більшість часу за компʼютером, бо це його робота. Але це не значить, що IT-фахівець не має жодних інтересів окрім роботи. Ще й як має! Адже якби айтівці цілодобово сиділи за компʼютером і не спілкувались з людьми, вони б давно професійно вигоріли та здичавіли. Вони, як і всі інші, мають друзів, знайомих, рідних, з якими гуляють, розважаються та відпочивають.

Примітка: кількість спілкування залежить від типу характеру людини (інтроверт, екстраверт, амбіверт). 

  • У цій царині працює лише молодь

Частково це правда, бо IT — це сучасна та популярна сфера, яка дуже приваблює молоде покоління. Старші люди трохи обережно ставляться до цієї роботи та вважають, що програмуванню вчитись вже пізно. Але немає ніяких заборон і обмежень у віці. У роботі передусім цінують те, який ви спеціаліст, а не те, скільки вам років. А програмуванню можна навчитись у будь-якому віці. Тому, якщо маєте бажання — дійте. 

  • Айтівець  це «страшненький» ботан-інтроверт

Це перша асоціація, яка виникає в багатьох людей, які чують слово «програміст». А все тому, що цих спеціалістів вважають дуже розумними, а отже – ботанами. А чуючи останнє слово, гарні асоціації зʼявлятись не можуть. А ще айтівці багато часу проводять за компʼютером та працюють вдома, бо вони замкнуті та негарні, за логікою людей. Але IT-спеціалісти звичайні люди, які ходять в магазини, займаються спортом, доглядають за собою і спілкуються з іншими.

  • IT  нудна робота

Щоб в цьому переконатися, варто спробувати працювати айтівцем. І щойно ви це зробите, зрозумієте, що немає нічого нудного. Справа лише в тому, що не всім ця робота підходить. А так, працюючи в IT, на вас чекатиме багато проєктів, івентів, змагань і колективних подорожей. Навряд чи буде час, щоб знудитися. 

Стереотипи не повинні керувати вашими рішеннями, бо для цього є ви. Тому, якщо маєте хист до IT та велике бажання працювати в цій сфері – працюйте! 

  Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni

 

Читайте ще: Беріть участь у DEV Challenge – найбільшому IT-змаганні Європи!