Співбесіда — один із найважливіших етапів працевлаштування. Саме за її результатами стає зрозуміло, чи перейде кандидат до наступного кроку та чи отримає роботу. Зацікавленість роботодавця у вашій кандидатурі можна зрозуміти вже під час співбесіди. Про це говорить багато факторів: її тривалість, бажання дізнатися про вас більше, забігання наперед та обговорення наступних етапів. Так само є і фрази, які ніби натякають «тут ви роботу не отримаєте», про них і розповімо у матеріалі.

«У нас в компанії так не заведено»

Якщо під час співбесіди рекрутер акцентує на тому, що ваші цінності, переконання або звички в роботі кардинально відрізняються від принципів компанії, то це перша ознака, що на роботу вас не запросять. Адже для роботодавця дуже важливо, щоб новий працівник гармонійно влився в колектив, а це буде неможливо, якщо ваші цінності кардинально протилежні цінностям компанії.

«Ми розглядаємо інших кандидатів»

Ця фраза лише натяк, а не абсолютно точне розуміння, що роботу ви не отримаєте. Вона говорить про те, що ви сподобалися роботодавцю не настільки, щоб тут і зараз пропонувати роботу. Проте якщо серед кандидатів не буде кращого варіанта, то все ж офер ви отримати зможете. 

«Ваші навички та досвід занадто гарні»

Здавалося б, що такий комплімент не може свідчити про відмову кандидату. Проте на практиці все важче. Адже так само як нестача навичок, про невідповідність кандидата вакансії говорить і надмірна кваліфікація. Роботодавець розуміє, що на цій посаді вам буде нецікаво або взагалі може зʼявитися бажання замінити теперішнього керівника через наявність у вас більшого досвіду та амбіцій. Тому краще не пропонувати вам роботу, щоб вберегтися від проблем у майбутньому. 

«Будемо на звʼязку»

Ця фраза несе те саме значення, що і «Ми вам зателефонуємо». Так, великі компанії з гарною репутацією точно не будуть вас ігнорувати й дадуть фідбек, проте він, швидше за все, буде негативним. Коли роботодавець розуміє, що хоче запропонувати роботу, то окреслює чіткі терміни, коли повернеться з фідбеком. А намір залишатися на звʼязку у більшості випадків говорить про те, що ваша кандидатура не підходить, але вас не хочуть образити.

«Давайте швидше»

Якщо рекрутер вас перебиває, намагається пришвидшити вашу розповідь або не дає змоги поставити запитань, то ця співбесіда точно закінчиться негативною відповіддю. Адже кандидата, який сподобався, хочуть вислухати, максимально опитати та переконати, що саме ця компанія найкраща. Коли роботодавець не зацікавлений у подальшій взаємодії, то він захоче закінчити розмову якомога швидше.

«У нашій компанії відкрита ще одна вакансія»

Ця фраза дуже явно натякає на те, що саме на цю вакансію ви не підходите. Можливо, ваші особисті якості дуже близькі для компанії, тому хочуть запропонувати іншу вакантну посаду, але не ту, на яку ви претендуєте на конкретній співбесіді. Не варто ображатися на це, адже часто перед вами відкриються набагато кращі перспективи.

«Боюся, ви не потягнете наш ритм»

Насамкінець, рекрутер може майже відкрито вам заявляти, що, швидше за все, ви не підходите для цієї роботи. Він може засумніватися у ваших навичках чи сказати, що вам не вистачає досвіду, також може запропонувати тестове завдання, щоб переконатися, що не помиляється. Але, з більшою ймовірністю, саме цю посаду компанія вам не запропонує.

На співбесіді звучать чимало фраз, які говорять про наміри обох сторін. Набагато краще, якщо вони будуть щирими, тоді і роботодавець, і пошукач зможуть зробити правильні висновки та не шкодувати про своє рішення, вже коли кандидат вийде на роботу.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Цікаві задачі чи гідна зарплата: яку обрати роботу серед кількох пропозицій?