Поради для роботодавців

21 HR-професія майбутнього

Ринок праці постійно змінюється: зникають одні професії – з’являються нові. Cognizant Center for the Future of Work представив у своєму дослідженні прогнози щодо розвитку 21 HR-професії протягом наступного десятиліття.

1. HR Data Detective

Буде шукати, фільтрувати та досліджувати дані щодо персоналу з різних джерел (опитування працівників, системи навчання, внутрішні портали тощо). А також подавати в зручному форматі неструктуровану інформацію – наприклад, щодо настроїв співробітників, текстові, відео- або голосові матеріали.

2. WFH Facilitator

Допомагатиме віддаленим командам працювати продуктивно. Піклуватися про те, щоб кожен віддалений працівник мав необхідні технології для виконання роботи якнайкраще. Ключовою метрикою успіху для організатора WFH буде відчуття приналежності віддалених працівників до організації. Культура компанії повинна буде стати частиною домашніх офісів.

3. Head of Business Behavior

Аналізуватиме дані щодо поведінки працівників на робочому місці та розроблятиме стратегію поліпшення їхньої залученості, продуктивності та добробуту. Серед зон відповідальності буде також Employee Experience (досвід працівника).

4. Strategic HR Business Continuity Director

Захищатиме команду та її продуктивність. Буде керувати розробкою, реалізацією та підтримкою ініціатив, спрямованих на те, щоб працівники лишалися в безпеці та виконували свої функції попри зовнішні загрози (це особливо актуально в умовах пандемії).

5. Algorithm Bias Auditor

Очолить команду, яка слідкуватиме за використанням штучного інтелекту в кожному бізнес-підрозділі в межах організації. Керівник цієї функції повинен буде створити систему, яка відстежує кожний алгоритм, його цілі та вплив. 

6. Second-Act Coach

Підтримуватиме працівників, які роблять важливі кар’єрні кроки на будь-якому етапі розвитку та в будь-якому віці. Зокрема, зважаючи на тренд майбутнього, де постійна перекваліфікація стане нормою, допомагатиме змінити професію, якщо цього бажає працівник, аби створити нові можливості та лишити талант у межах організації. 

7. Uni4Life Coordinator

Пропонуватиме поради щодо навчання впродовж життя і працюватиме над покращенням планів розвитку. Допомагати в цьому буде штучний інтелект (наприклад, аналізуватиме дані з профілів у соцмережах).

8. Chatbot & Human Facilitator

Стежитиме за тим, аби через використання віртуальних помічників не ігнорувалися емоції працівників, зокрема, занепокоєння чи розчарування. Навчить ботів бути більш людяними, а відтак і корисними. 

9. Gig Economy Manager

Керуватиме процесами пошуку, оцінки та залучення до співпраці працівників з-за меж штату (фрілансерів) для потреб внутрішніх проектів, зважаючи на запити менеджерів та інших колег. 

10. Human Bias Officer

Буде працювати нам тим, щоб викорінити в команді будь-які натяки на упередженість за різними ознаками (від статі до сексуальної орієнтації). Зокрема, створити потрібну культуру допоможуть алгоритми, автоматизовані системи та платформи. 

11. Future of Work Leader

Зможе передбачити, які нові ролі бізнесу знадобляться в майбутньому, як зміни  (технологічні, геополітичні, демографічні, екологічні, законодавчі) стратегічно вплинуть на бізнес. Це дозволить розвивати в працівників  потрібні навички заздалегідь.

12. Human-Machine Teaming Manager

Ключовим завданням цієї ролі буде розробка системи взаємодії, де люди та машини доповнюють можливості одне одного, завдяки чому утворюється збалансована та продуктивна команда. 

13. Workplace Environmental Architect

Піклуватиметься про те, щоб офіси компанії були організовані з врахуванням потреб щодо здоров’я та добробуту працівників. 

14. Chief Climate Response Leader

Транслюватиме активну позицію компанії щодо проблем змін клімату, оскільки вони загострюються та стають глобальними викликами. Звітуватиме про те, що саме працедавець та працівники роблять задля того, щоб покращити ситуацію. 

15. Director of Well-Being

Підтримуватиме культуру відкритого та чесного спілкування задля того, щоб робоче середовище сприяло високій продуктивності та позитивним відносинам у колективі. Співпрацюватиме з фахівцями різних профілів (від фітнесу до фінансів), аби надавати працівникам корисні ресурси й інструменти в різних галузях життя. 

16. Chief Purpose Planner

Буде відповідати за формулювання та трансляцію корпоративних цілей, адже це корисно зі стратегічного погляду (бізнеси, які мають чіткі та зрозумілі цілі, більш привабливі для кандидатів та клієнтів). 

17. Human Network Analyst

Використовуватиме штучний інтелект та аналітику даних для того, щоб краще зрозуміти взаємозв’язки в команді. Це допоможе зрозуміти, як оптимально розподілити роботу, чи підтримується зв’язок із віддаленими працівниками, як саме команда комунікує та ділиться інформацією. 

18. Employee Enablement Coach

Аналізуватиме дані для визначення ключових потреб щодо розвитку працівників. Створюватиме плани просування з огляду на очікування, мотивацію та особисті обставини співробітників. 

19. VR Immersion Counselor

Допомагатиме компанії розробити та масштабувати використання технологій віртуальної реальності в адаптації, навчанні та інших HR-процесах. Зокрема, стежитиме за етичним використанням VR.

20. Distraction Prevention Coach

Допоможе працівникам навчитися концентрувати увагу на завданнях, а відтак керувати стресом та зберігати продуктивність (це особливо актуально в еру гаджетів, коли увага часто розпорошується на поглиначі часу на кшталт соцмереж). 

21. Genetic Diversity Officer

Діятиме в межах законодавчих норм щодо генетично “покращених” людей, зокрема, відповідатиме за політики рівності та різноманіття, стежитиме за балансом у колективі людей різного рівня “оптимізації”.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Lost Password