Якісний український контент створювали завжди. Однак через притиснення нашої мови та впровадження російської в навчальних закладах, він був менш популярним. За останні роки все змінилось і сьогодні український контент активно розвивають і популяризують.

Окрім чудових книжок, музики, фільмів, інформаційний простір починають займати подкасти. Щоб ви не витрачали час на їх пошук, ми зібрали добірку якісних українських подкастів про роботу, культуру та книги.

Подкаст — це аудіозаписи, де ведучі обговорюють заздалегідь вибрані теми або розповідають історії.

  1. Gap Year. Люди часто роблять неправильний вибір щодо карʼєри (наприклад, не та спеціальність, нецікава робота тощо). Цей подкаст допоможе вам прислухатися до своїх відчуттів, збагнути, куди рухатися далі, та виправити згадані помилки.
  2. Дій! Подкаст про бізнес. Щоб почати власну справу, спершу треба проаналізувати, який був шлях інших підприємців: з чого вони починали, що зробили неправильно/правильно, їхні можливі секрети, формули тощо. І таку інформацію ви знайдете в цьому аудіозаписі та ще дізнаєтесь, як в умовах війни працює IT-компанія, адаптується крафтове виробництво, як сьогодні розвинути особистий бренд тощо.
  3. До і після. Війна відібрала в більшості людей роботу та негативно вплинула на розвиток бізнесу. Однак українці не здаються та, попри завданий біль, починають все з початку. І цей подкаст саме про них, про підприємців, які знаходять натхнення й мотивацію в умовах війни.
  4. Наразі без назви. Якщо ви любите культуру та вам цікаво дізнатися, про що хотіли розповісти письменники (І. Багряний, М. Зеров, О. Забужко й інші) у своїх творах, радимо прослухати цей подкаст. Ви дізнаєтеся, коли почалася культурна колонізація, кого насправді хотіла скасувати росія (перечитуючи поезію М. Зерова), переосмислите пʼєсу «Мина Мазайло» (М. Куліш) тощо.
  5. Правила гри. Подкаст, з яким ви зрозумієте нашу культуру, як сьогодні працює суспільство та збагнете соціальні теорії, які присутні у відомих книгах (наприклад, принцип глобалізації З. Баумана, теорія «макдональдизації» Д. Рітцера). 
  6. На Часі. Аудіозапис, де розповідають про літературу, музику, живопис і театр. І якщо ви не обізнані в цьому — не страшно, адже в подкасті подають інформацію доступно та легко. Слухаючи його, ви дізнаєтесь про культуру 20 століття (українізація, червоний ренесанс, культурний вайб наших міст), як проходила радянізація української літератури тощо.
  7. MINCULTPRYVIT. Особливістю подкасту є те, що ведучий (Алієв Наріман) час від часу запрошує відомих людей і обговорює з ними різні теми (криміналітет і декомунізація, суржик і пітчинги, звук у кіно тощо). Сьогодні Наріман веде рубрику «Портрети», що є спробою схарактеризувати постаті співрозмовників. 
  8. Правда і кривда. Подкаст про воєнну літературу, яку неодноразово засуджувала радянська критика. Аналізуючи письменництво, ведучі розповідають про військові конфлікти впродовж 20-21 століття (Перша та Друга світова війна), голодомор, українців, які виборювали право на свободу, брали участь у війні та, звісно, про сьогоднішнє вторгнення росії. 
  9. ВІЙНА І КНИГА. Література є віддзеркаленням життя та способом показати правду цивілізованому світу. І сьогодні ми як ніколи маємо таку потребу. Тому сміливо взявся розповідати все про війну, підступність і холоднокровність російських окупантів, наш супротив — киянин Сергій Левчук. Головними героями подкасту є сучасні письменники, волонтери та військовослужбовці.
  10. Read and Drink Club. Цікавий і дуже легкий у прослуховуванні подкаст. Тут обговорюють українські та зарубіжні твори («Лісова пісня» (Л. Українка), «Тигролови» (І. Багряний), «Великий Гетсбі» (Ф. С. Фіцджеральд), «Зелена Миля» (С. Кінг), «Джейн Ейр» (Ш. Бронте) тощо) та розповідають цікаві факти з біографії письменників.  
  11. Ш(чи)тець. Хочете почитати щось цікаве, але не знаєте що саме? Тоді у виборі книги вам допоможе цей подкаст. Тут ви коротенько дізнаєтесь зміст «Покинь, якщо кохаєш» (К. Гувер), «Коли я нарешті висплюся» (О. Маслова), «Мій друг кит повернувся» (Б. Девіс), «За спиною» (Г. Шиян), «Рік хюґе по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі» (Г. Расселл) та інших не менш цікавих книжок. 

Примітка: згадані вище подкасти можна слухати на різних платформах (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud тощо).

Сьогодні український контент дуже затребуваний. Тому долучайтесь до його популяризації, замінюйте ним російський і таким чином вдосконалюйте нашу соловʼїну!