Ефективні стратегії пошуку роботи допоможуть вам знайти і, зрештою, отримати найкращі можливості для працевлаштування. Ділимося 11 різними стратегіями пошуку роботи. Оцініть їх та визначте, яка стратегія найкраще підійде саме вам.

Будьте вибірковими під час пошуку роботи

Зосередьтеся на пошуках роботи на посадах, які вас цікавлять, і компаніях, в яких ви дійсно хочете працювати. Це допоможе вам почуватися впевнено під час розмови з HR-ом. Ваше бажання працювати в цій компанії/на цій посаді обов’язково помітять на співбесіді, що підвищить шанси на працевлаштування.

Підтримуйте цифрову присутність

Перевірте всі свої профілі в соціальних мережах і переконайтеся, що вони позиціюють вас як сильного кандидата.

Додайте до своїх соцмереж ключові слова, на які зверне увагу HR, коли шукатиме кандидата з вашим набором навичок.

Якщо не знаєте, які ключові слова використовувати, пошукайте схожі вакансії на robota.ua, наприклад, та визначте ключові слова, які використовують компанії у вакансіях, які вас цікавлять.

Залежно від посади, також можете створити власний сайт, присвячений вашій сфері діяльності. Це дозволить вам ділитися своїми знаннями і, залежно від ваших навичок, роботою. Наприклад, якщо ви – дизайнер інтер’єрів, можете показати приклади своїх проєктів.

Перечитайте резюме та внесіть зміни (за потреби)

Персоналізуйте свій супровідний лист і резюме для кожної посади, на яку претендуєте. Оцініть, наскільки ваші навички будуть відповідати ролі, і адаптуйте резюме, щоб підкреслити ваші досягнення і відповідний досвід. Включіть ключові слова з опису вакансії, на яку претендуєте.

Навчайтеся нового

Вивчення нової цікавої навички, пов’язаної з вашою професією, підвищить впевненість у собі. Це допоможе вам оточити себе людьми, які прагнуть реалізувати свої таланти. Оточуючи себе іншими професіоналами у вашій галузі, ви можете дізнатися про нові можливості. Ви також зможете покращити власне резюме і показати HR-у, що особистий і професійний ріст є важливим для вас.

Регулярно налагоджуйте зв’язки

Нетворкінг – одна з найефективніших стратегій пошуку роботи. Вона дозволяє дізнатися про вакансії, які можуть бути не дуже широко розрекламованими, або про які взагалі знають одиниці.

Чим більше ваше коло спілкування, якому ви повідомляєте про те, що шукаєте роботу, тим більше шансів дізнатися про відкриті вакансії.

Беріть участь у ярмарках вакансій

Ярмарки вакансій дозволяють вам зустрітися з роботодавцями, які безпосередньо наймають працівників. Проведіть дослідження заздалегідь і з’ясуйте, які компанії братимуть участь у ярмарку вакансій. Потім визначте організації, в яких ви найбільше хочете працювати, і проведіть дослідження, щоб дізнатися про них більше. Ваша підготовка буде помітна, коли ви будете розмовляти з роботодавцем безпосередньо на ярмарку вакансій, і вони з набагато більшою ймовірністю запам’ятають вас. Вам навіть можуть запропонувати співбесіду на місці:)

Відвідайте сайти компаній

Якщо ви склали короткий список компаній, в яких найбільше хочете працювати, почніть регулярно відвідувати їхні сайти, щоб дізнатися, чи не набирають вони працівників. Багато компаній не розміщують оголошення про свої вакансії на сайтах з пошуку роботи, натомість вони можуть розмістити їх на власному сайті та поділитися ними в соціальних мережах. Відстежуючи сайти компаній, в яких найбільше зацікавлені працювати, ви з більшою ймовірністю помітите, якщо раптом з’явиться нова вакансія.

Використовуйте свої поточні зв’язки

Вам, напевно, знайома фраза: «Важливо не те, що ви знаєте, а те, кого ви знаєте». Чим більше у вас зв’язків, тим більша ймовірність того, що вас порекомендують на роботу.

Почніть користуватися соціальними мережами і використовувати свої особисті та професійні зв’язки, щоб дізнатися про вакансії та отримати рекомендацію.

Зверніться до кар’єрного консультанта

Деякі люди спеціалізуються на тому, щоб допомагати іншим знайти роботу, іноді навіть у певних галузях. Подумайте про те, щоб звернутися до агентства з працевлаштування або хедхантера, який допоможе знайти потрібну посаду.

Приєднайтеся до професійної спільноти

Приєднайтесь до професійної спільноти у вашій галузі (офлайн/онлайн). Це дасть вам можливість вчитися, розширювати свої навички та налагоджувати зв’язки з тими, хто працює у цій галузі. Переконайтеся, що під час зустрічей з новими людьми ви зацікавлені в знайомстві, оскільки цілком можливо, що познайомитеся з кимось, хто може запропонувати вам допомогу в пошуку роботи.

Використовуйте «сарафанне радіо»

Шукайте невеликі компанії у вашому районі, особливо сімейні підприємства або організації, які покладаються на «сарафанне радіо». Визначте ті, в яких ви найбільше хочете працювати, і зверніться до них з «холодним листом». Використовуйте соціальні мережі, щоб дізнатися, чи є у вас зв’язки з тими, хто там працює, і періодично перевіряйте їхні сайти, щоб дізнатися, чи не набирають вони працівників.

Читайте ще: Робота увійшла в чат: як ефективно шукати вакансії у месенджерах?